Інструкція з експлуатації вікон

Інструкція з експлуатації вікон

Інструкція з експлуатації вікон

Щоб пластикові вікна прослужили вам тривалий час, необхідно дотримуватися нескладних правил!

Провітрювання приміщення

Щоб на склі не утворювався конденсат або не відбувалося намерзання льоду, необхідно, щоб вологість у кімнаті, де встановлено вікно не перевищувала 40-50%. Бажано, щоб квартира або будинок були обладнані системою проточної або примусової вентиляції для циркуляції повітря.

Необхідно провітрювати приміщення мінімум 2 рази на день по 10-15 хвилин, як влітку, так і взимку (взимку по 5 хвилин).

Інструкція з експлуатації вікон

Ширина підвіконня повинна бути такого розміру, щоб забезпечити безперешкодне проходження повітря від батарей вгору, уздовж вікна. За рахунок цього створюється кругова циркуляція повітря в приміщенні.

Обов'язково потрібно підтримувати чистоту на поверхні склопакета і профілю. Рекомендуємо мити теплою водою або легкими мильними засобами, змащувати гумові ущільнювачі спеціалізованим силіконом, 2 рази на рік змащувати фурнітуру.

Після завершення монтажу

Необхідно відразу ж видалити пил, стружку з рами і всіх рухомих частин. Не застосовувати ніяких гострих предметів для видалення сміття. Використовувати пилосос, дерев'яний або пластиковий шпатель, віконні рами та ущільнювачі обробити засобом для догляду або м'якою тканиною.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО! Після встановлення вікон та дверей не відкривати їх на протязі 24 години! При проведенні обробки, установки відкосів, фарбуванні стін і ін. вікно необхідно тримати в закритому положенні, щоб уникнути потрапляння фарби на рухомі частини вікна.

Відкривання поворотно-відкидного вікна

Інструкція з експлуатації вікон

При відкриванні та закриванні вікна краще злегка натиснути на віконну раму.

Інструкція з експлуатації вікон

Для відкриття в поворотне положення необхідно повернути ручку в горизонтальне положення. Для відкидного режиму необхідно повернути ручку у вертикальне верхнє положення.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО! При відкритому положенні вікна не змінювати положення ручки!

експлуатація вікон та догляд за вікнами

УВАГА! поворот ручки необхідно здійснювати тільки при закритій стулці! Тобто, якщо вікно відкрите для перемикання положення стулки (наприклад з поворотного положення в відкидне) необхідно закрити вікно, і тільки після цього повертати ручку.

Чистка вікна

Пластикові вікна забороняється чистити: гострими інструментами, які можуть пошкодити поверхню профілю; агресивними миючими засобами (рідина для зняття лаку, розчинник та інші).

  • Звичайне забруднення. Вікна чистяться неагресивними миючими засобами. Протирайте від пилу пластикові елементи змоченою у воді ганчіркою.
  • Сильне забруднення. Будівельні розчини намагайтеся видаляти пластмасовим шпателем.
  • Видалення плям. Для плям фарби що в'їлися і інших забруднень що важко видаляються, використовуйте спеціальні набори для очищення вікон ПВХ.
  • Профілактика вікна. При необхідності, Ви можете викликати нашого фахівця, який проведе огляд і регулювання конструкцій. Це безкоштовна послуга в перебігу гарантійного періоду. Проводьте очистку отворів для стоку води. Ці отвори знаходяться зовні вікна під маленькими пластмасовими козирками на нижній планці віконної рами. Чистість тонкою дерев'яною паличкою (наприклад зубочисткою). Видаляйте бруд між зовнішньою стороною рами й ущільнювачем за допомогою пилососа.
  • Догляд за ущільнювачами. Протирайте раз на квартал гумові ущільнювачі від сміття та пилу.

Ремонт пластикових вікон в домашніх умовах

Ремонт пластикових вікон - це операція, яка вимагає технічних навиків і повинна проводитись фахівцем. Практика показує, що ремонт пластикових вікон з фурнітурою GU, завдяки високій якості, буває необхідний не частіше 1 разу за 2 роки. Всі поради стосуються самостійного ремонту пластикових вікон і наведені тільки для ремонту проведеного після закінчення гарантійного терміну в домашніх умовах. Але навіть у такому випадку доцільніше викликати професійного регулювальника вікон.

Ремонт вікон з люфтом в ручці

експлуатація вікон та догляд за вікнами

Спробуйте затягнути болти кріплення ручки. Ця операція займе кілька секунд. Поверніть пластину у основі ручки на 90 градусів. Там Ви побачите болти, що фіксують ручку.

Ремонт пластикових вікон з заклиненою ручкою у відкритому положенні

Ручка не повертається, вікно не закривається.

експлуатація вікон та догляд за вікнами

У відкритому положенні стулки, ручка опинилася випадково поверненою вниз і не можна закрити вікно, так як ручка не крутиться. Не лякайтеся, Ваше вікно не зламано, просто спрацював блокатор повороту ручки у відкритому положенні вікна, і ручка виявилася заблокованою в неправильному положенні, що перешкоджає закриттю вікна.

У сучасних віконних конструкціях з фурнітурою виробництва GU встановлюються блокатори повороту ручки у відкритому стані, або в поворотно-відкидному положенні, це зроблено з метою, щоб споживач випадково не зламав вікно. Але, бувають випадки, коли при швидкому виконанні операції відкривання або закривання вікна, цей блокатор спрацьовує в зовсім непотрібний момент часу. Тут без ремонту вікна не обійтись.

Але не турбуйтесь! Знайдіть нижче ручки, металевий язичок, розташований під нахилом до рами. Натисніть на язичок, щоб він встав паралельно ущільнювальної гумі. Це розблокує ручку. Тепер можна легко повернути ручку в потрібне положення.

Занадто високі механічні навантаження виникли наприклад при спробі злому вікна, які призвели до деформації стулки можуть призвести до того, що язичок при закриванні стулки не буде торкатись відповідного елементу фурнітури встановлюваного на рамі і ручка при закритті стулки не повертається (рахуючи по положенню язичка, що стулка відкрита).

Відкрийте вікно і знайдіть на рамі відповідну частину для язичка, на яку він повинен впиратися. Відкрутіть кріпильні гвинти відповідного елемента і підкладіть прокладку (тонка смужка з твердого матеріалу) між ним і рамою, наприклад пластинку. Тепер зчеплення язичка блокатора на стулці і його відповідного елемента на рамі забезпечено, отже ручку розблоковано.

Ремонт пластикових вікон, у яких спостерігаються труднощі при поворотах ручки

Причиною такого явища може бути як провисання стулки (при тривалій експлуатації виробів), так і відсутність мастила. Ми рекомендуємо Вам користуватися універсальним проникаючим мастилом WD-40 (придбати його можна в магазині автозапчастин). Рекомендуємо змащувати всі місця тертя. Якщо змазування не принесло бажаного ефекту, то спробуйте відрегулювати віконні петлі їх регулювальними гвинтами.

Регулювання притискання стулки і горизонтального положення на поворотно-відкидних ножицях

Огляньте відповідні притискні планки на рамі і визначте, де рухливий ролик на стулці особливо сильно деформує відповідну планку. Якщо це нижній відповідник, то спробуйте підняти стулку вставивши в нижню петлю ключ (зірочка r15) і поверніть його за годинниковою стрілкою. Якщо це верхній кут, то на верхній петлі знайдіть регулювальний гвинт, яким можна змістити стулку по горизонталі.

Регулювання притискання стулки запірної цапфою

Обертаючи ексцентрик ви наближаєте або віддаляєте стулку від рами при її закритті. Ви побачите на стулці рухливі ролики з поглибленням для шестигранного ключа № 4 або ключа зірочки Т-15. На краю ролика знайдете крапку. Чим ближче до ущільнювача стулки Ви повернете цю крапку, тим сильніше буде притиск стулки. Якщо ви досягли щільного прилягання стулки до рами і при цьому стулка легко відкривається і закривається, значить ремонт вікна завершений.

Якщо стулка прилягає щільно, але вікно закривається туго «з проскакуванням», зверніть увагу на положення роликів щодо відповідних частин на рамі. Можливо, що відповідні частини стоять неправильно і ролики при закритті не заходять за відповідні частини. У цьому випадку відповідні пластини треба здвинути. Відкрутіть гвинт кріплення відповідної планки на рамі і змістіть планку так, щоб ролик повністю заходив під відповідну планку.

Сподіваємося що з нашими порадами ремонт пластикового вікна в домашніх умовах не викличе у вас проблем. Якщо ж все-таки ви не впоралися самостійно, то фахівці нашого сервісного центру (0 800210 210) з радістю прийдуть Вам на допомогу.

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.6 (9 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню ×