Який склопакет вибрати?

Який склопакет вибрати?

У рекламних оголошеннях виробників вікон нерідко можна побачити оголошення про використання "унікальних суперсклопакетів", виготовлених спеціально для наших погодних умов, що володіють нібито надвисокими теплоізолюючими показниками.

Останнім часом стало модною пропозиція "потовщених" до 36 мм склопакетів, замість найбільш широко використовуваних 24-міліметрових. Причому декларується, що "товсті" склопакети "на 70% тепліше стандартних". Напевно, такий показник, як товщина, найбільш зрозумілий недосвідченому споживачеві.

Який склопакет найтепліший?

Спробуємо розібратися в суті питання, використовуючи конкретні показники результатів випробувань склопакетів. У принципі, не можна заперечувати залежності опору теплопередачі склопакетів від їх товщини.

Товщина однокамерного склопакета

Так, за даними інженерного бюро "Ануліс Бертін", оптимальні величини міжскляної відстані залежно від газу-наповнювача наступні: повітря - 15 мм, аргон - 12 мм, гексафторид сірки - 6 мм, криптон - 9 мм. Але в даному випадку в розрахунок приймаються тільки дві складові тепловтрат - конвенція і теплопередача. У реальній ситуації близько 70% тепловтрат склопакетів пов'язано з випромінюванням, яке обумовлене, в першу чергу, технічними характеристиками встановлених стекол і не залежить від величини міжскляної відстані. Тому стає зрозумілим, що в разі використання однокамерних склопакетів (що складаються з двох 4-х міліметрових стекол), робити склопакет завтовшки більше 23 мм - безглуздо.

Товщина двокамерного склопакета

У разі застосування двокамерних склопакетів (що складаються з трьох стекол) ситуація не настільки однозначна.

Так, за даними різних джерел, опір теплопередачі склопакетів конструкції 4-6-4-6-4 (24 мм) знаходиться в інтервалі 0,45-0,51 м2С°/Вт, а склопакетів конструкції 4-12-4-12-4 (36 мм) - 0,52-0,54 м2С°/Вт. Розкид даних зв'язаний, ймовірно, з різною якістю виготовлення склопакетів і методикою проведення випробувань. Склопакети завтовшки 24 мм мають Ro=0,47 м2С°/Вт, а склопакети товщиною 36 мм Ro=0,53 м2С°/Вт, тобто збільшення даного показника складає менше 13%. Аналогічне збільшення опору теплопередачі склопакета завтовшки 24 мм відбувається при заповненні його аргоном. При цьому збільшується термін служби склопакета.

Енергозберігаюче скло збільшує опір теплопередачі Ro

Однак необхідно враховувати, що зміна Ro в таких межах, не робить помітного впливу на загальний тепловий баланс будівлі. З іншого боку, заміна в 24 мм склопакеті звичайного скла на низькоемісійне (енергозберігаюче), дозволяє досягти Ro = 0,72 м2С°/Вт (збільшення більше 50%).

Температура на внутрішній поверхні скла

Іншою важливою характеристикою склопакетів, визначальною для санітарно-гігієнічних вимог, є температура на внутрішній поверхні скла. Саме величиною цього показника визначається схильність до запотівання. (Чим нижче температура, тим імовірніше утворення конденсату).

Температура внутрішньої поверхні 24 мм склопакета, заміряна в центральній частині, зазвичай на 2-3 С° нижча, ніж в 36 мм склопакеті  (для однакових умов випробувань). У даному випадку це досить помітна різниця. Проте з практики відомо, що в переважній більшості випадків, запотівання спостерігається тільки по периметру склопакетів, найінтенсивніше в нижній частині. При низьких температурах зовнішнього повітря можливе замерзання конденсату з утворенням інею і льоду, що викликає закономірні нарікання споживачів.

Дане явище обумовлене підвищеною тепловіддачею за рахунок високої теплопровідності розділових рамок. У нижній частині склопакета додаткове охолодження пов'язане з конвективним теплоперенесенням в міжскляному просторі (потік холодного повітря, що опускається уздовж зовнішнього скла, звертає, стикається з внутрішнім склом, охолоджує його і, поступово нагріваючись, піднімається вгору). Саме охолодження конвективним потоком повітря нижньої частини склопакета і обумовлює, в першу чергу, випадання конденсату на його поверхні в нижній частині вікна.

Даних по впливу товщини склопакета на конвективну складову тепловтрат ми не маємо. Однак можна припустити, що в даному випадку істотну роль гратимуть теплофізичні характеристики міжскляного простору і різниця температур скління. Найбільш простим і ефективним рішенням для поліпшення температурного режиму крайніх зон склопакетів, є не збільшення їх ширини, а зсув дистанційних рамок разом з герметиками вглиб переплетень на 10-15 мм. Цей прийом дозволяє підвищити мінімальну температуру в зоні стику склопакета з переплетенням на 3-4 С° без інших заходів.

Товсті склопакети - які переваги дають

Таким чином, можна стверджувати, що використання товстих склопакетів не дає реальних переваг, як з точки зору поліпшення санітарно-гігієнічних умов, так і поліпшення теплового балансу приміщень в цілому. Товсті склопакети найдоцільніше використовувати для досягнення підвищених вимог по шумозахисту і спеціальних цілей з використанням потовщених стекол. Причому високих показників по шумозахисту можна досягти, тільки використовуючи особливі методи установки склопакетів в профіль.

Які ж склопакети можна рекомендувати до використання у віконних конструкціях?

За вимогами СНІП 11-3-79 опір теплопередачі віконних конструкцій має бути не менше 0,54 м2С°/ Вт. У більшості цим вимогам відповідатимуть конструкції, укомплектовані двокамерним склопакетом 24 мм. Без обмежень підходять однокамерні склопакети 24 мм з одним низькоемісійним склом. При цьому треба пам'ятати, що двокамерний склопакет в 1,5 рази важчий і, відповідно, збільшує навантаження на фурнітуру стулок, але має перевагу перед однокамерним по шумозахисту. Тому в окремих випадках доцільне використання двокамерних склопакетів з одним низькоемісійним склом.

Пропозиція "спеціальних" склопакетів носить часто рекламний характер і не дає реальних переваг при використанні в конкретних конструкціях, але вимагає додаткових витрат Замовника.

Крім того, необхідно пам'ятати, що підвищені показники склопакетів не гарантують якісного заповнення віконного прорізу. Набагато більше значення для комфортних умов в приміщеннях має професіоналізм проведення монтажних робіт, але це окрема велика проблема.

Оцініть цю сторінку
Середнє: 5 (4 голоса)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню ×