Класи захисту металопластикових вікон і дверей ТМ Вікна КОРСА

Класи захисту металопластикових вікон і дверей ТМ Вікна КОРСА

В рекламних проспектах і описах вікон ми часто читаємо: «відповідає класу протизламності «WK 1», «WK2» і так далі. Що означають дані позначення?

Давайте розбиратися.

У 1999 році вступив в силу тимчасовий європейський стандарт DIN V EN V 1627-1630, в якому описані варіанти небезпеки і технічні рішення які протистоять їм. Згідно з цим документом класи захисту мали назву WK (від нім. Widerstandsklasse - клас стійкості) і мали 6 варіантів вимог, від WK 1 до WK 6.

У 2011 тимчасовий стандарт DIN V EN V 1627-1630 змінюється постійним DIN EN V 1627, і захист від зламу тепер регулюється загальноєвропейськими нормами в обов'язковому порядку. Класи захисту в новому стандарті отримали позначення RC (від англ. Resistance Class - клас опору), маючи ті ж шість варіантів, від RC 1 до RC 6.

Зміни в основному вимагали доповнення деяких інструментів для перевірки і додали на деяких класах додаткові випробування.

Металопластикові вікна та двері ТМ Вікна КОРСА забезпечують класи захисту від WK 1 (RC 1) до WK 3 (RC 3).

Клас безпеки WK 1. Цей клас передбачає базовий захист від зламу. Зловмисник не зможе вибити двері ударом ноги чи тіла. Не допоможуть йому так само легкі та  не габаритні інструменти (плоскогубці, викрутки тощо).

Клас безпеки WK 2. Крім захисту від зламу шляхом вибивання, даний клас передбачає захист від більш досвідчених зламщиків, які працюють з широким асортиментом інструментів (молотки, монтування та т.п.)

Клас безпеки WK 3. Забезпечує захист від злочинців класом ще вище. Стійкість передбачає захист від хакерів, які працюють з спеціалізованим асортиментом інструментів (різноманітні ключі, шестигранники, зубила, молотки, монтування і т.п.).

Вироби, відповідні класам захисту понад WK 3, повинні витримувати впливу ріжучого, свердлячого і довбального електроінструменту.

Просте металопластикове вікно будь-якого виробника, без додаткової антизламної комплектації, не відповідає жодному з класів стійкості.

ТМ Вікна КОРСА, для відповідності виробів класів WK-1 до WK-3, комплектує пластикові вікна і двері цілим рядом елементів безпеки.

Розглянемо деякі з них:

  1. У склопакеті, зовнішнім склом встановлюється Скло триплекс, або зовнішня частина склопакета покривається протиударною плівкою. Таке скло можна розбити, але воно все одно залишиться в проємі і не дасть зловмисникові проникнути в приміщення.
  2. Ручка з замочком. Ручка з замочком блокує рух фурнітури. Навіть якщо зламщик зовні, через ущільнювач, зачепить чимось фурнітурну планку, зрушити її і відкрити вікно він не зможе.
  3. Захисні планки на фурнітуру, що захищають ручки від висвердлювання.
  4. Антизламні відповідні планки фурнітури. У сукупності з грибоподібними цапфами фурнітури GU вони забезпечують нерозривне зчеплення стулки з рамою.
  5. Закритий контур армування для дверей. Закритий контур забезпечує підвищену жорсткість по всьому периметру конструкції.

Це тільки основні елементи.

Консультанти ТМ Вікна КОРСА нададуть Вам детальну консультацію щодо підвищення рівня безпеки Ваших вже придбаних або запланованих до придбання вікон та дверей.

Замовте консультацію по зламобезпеці просто зараз!

Замовити консультацію

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.5 (8 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню