Яка різниця між загартованим склом та триплексом?

Яка різниця між загартованим склом та триплексом?

Захист від зламу надзвичайно важливий фактор при виборі вікон та дверей. Замовники все частіше звертають увагу на протизламність і безпеку металопластикових конструкцій. Ключову роль в безпеці відіграє протиударне скло. На сьогоднішній день існує два види скла, які стійкі до механічних пошкоджень: триплекс та загартоване скло.  Давайте розберемося, які відмінності між ними, недоліки та переваги.

Скло триплекс

Триплекс складається з декількох шарів скла (2 та більше), які склеєні між собою спеціальною плівкою. Завдяки такому методу виробництва, скло триплекс володіє надзвичайною стійкістю до механічних пошкоджень. На відміну від звичайного скла, триплекс дуже важко розбити. При пошкоджені, триплекс не розсипається на маленькі осколки, а залишається на поверхні плівки, якою склеєне скло.

Спектр застосування скла триплекса досить широкий. Його активно використовують при виготовлені лобового скла автомобілів. Високі показники протиударності гарантують надійність і безпеку для пасажирів.

До мінусів триплекса можна віднести підвищену вагу, що може мати деякі обмеження на застосування склопакетів зі склом триплекс.

Загартоване скло

Високі показники стійкості до механічних пошкоджень загартованого скла досягаються завдяки спеціальній технології виготовлення. Листове скло піддається термообробці, нагрівається до 650-680 °C, а потім рівномірно охолоджується. Процес такої обробки скла називається гартуванням. В результаті, загартоване скло стає неймовірно міцним, в декілька разів міцнішим, ніж звичайне.

Ще одна ключова перевага загартованого скла – безпечність. Щоб розбити загартоване скло потрібно застосувати чимало сили. При розбитті, скло розсипається на маленькі, негострі осколки, що значно знижує ймовірність травмування. 

Віконні та дверні конструкції тільки одна зі сфер застосування загартованого скла. Завдяки високій міцності та безпечності, таке скло часто використовують в побуті, наприклад, для виготовлення кухонного посуду.

Що краще: триплекс чи загартоване скло?

Однозначної відповіді на це запитання немає. І триплекс, і загартоване скло чудово справляється зі своєю задачею – стійкістю до механічних пошкоджень. Який тип скла краще застосовувати, залежить від сфери використання, конкретних задач та необхідного рівня протизламної безпеки.

Замовити металопластикові вікна та двері зі склом триплекс чи загартованим склом Ви можете на нашому сайті. Якщо у Вас залишилися запитання, наші менеджери з радістю нададуть детальнішу інформацію та відповідять на ваші запитання.

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.3 (6 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню