Двостулкові вікна - найпоширеніша конструкція, яка використовується в більшості випадків. Технічно, вона складається з двох частин, кожна з яких може бути глухою, а може відкриватися. Такий варіант використовується в житлових, офісних, технічних приміщеннях. При значному розмірі отвору стулки можуть розділятися імпостом.
Ціни на двостулкові системи Rehau, як і інших виробників, на порядок вище, ніж на одностулкові віконні конструкції. Однак їх висока функціональність і комфорт використання забезпечує популярність.
Типи двостулкових конструкцій
Стулкою називається частина двостулкового вікна, яка відкривається. Однак, навіть коли конструкція складається з двох глухих частин, її називають двостулковою. За типом всі моделі поділяють на:
-
вікно з однією стулкою, що відкривається;
-
вікно з двома стулками, що відкриваються;
-
вікно з фрамугою.
Глухе вікно
Безсумнівною перевагою, яку забезпечують глухі двостулкові вікна, є низька ціна. Відсутність поворотних стулок в конструкції дозволяє заощадити на фурнітурі. Подібні варіанти пропонують всі провідні виробники, в тому числі Rehau. Однак догляд за глухими віконними системами вимагає значних зусиль. Щоб помити вікно, необхідний доступ до нього зовні, тому найчастіше вони встановлюються на перших поверхах технічних приміщень або в приміщеннях з виходом на лоджію або балкон.

Вікно з однією стулкою, яка відкривається
Вікно з двох частин, зі стулкою та глухою частиною забезпечить більш широку функціональність при невисокій ціні конструкції. Рухома частина може відкриватись повністю або відкидатися, а також оснащуватися фурнітурою, що дозволяє і повністю відкрити двостулкове вікно (наприклад щоб помити його) і трохи відкинути для провітрювання.

Вікно з двома стулками, які відкриваються
Вікно, що має дві поворотні стулки - найоптимальніший варіант. Залежно від особливостей конструкції віконна система може бути оснащена імпостом або штульпом.
Імпост - планка, що розділяє віконний отвір на частини. Вона підсилює конструкцію, дозволяє відкривати стулки двостулкових вікон незалежно одна від одної, але знижує рівень освітленості приміщення.
Штульп - запірна фурнітура, яка кріпиться до рухомих частин двостулкових вікон, робить їх відкривання співзалежним. Такий варіант - відмінне рішення для забезпечення панорамного виду.

Вікно з фрамугою
Двостулкове вікно з фрамугою стало сучасною альтернативою конструкцій з кватиркою. Найчастіше, вона виглядає, як додаткова відкидна стулка, розташована горизонтально. Вона може розміщуватися внизу або вгорі, в залежності від особливостей експлуатації приміщення. Такий варіант дозволяє провітрювати кімнату, не створюючи протягів. Її плюс - висока функціональність, мінус - висока ціна, зниження освітленості.

Типи відкривання
Залежно від фурнітури, яка використовується при виробництві двостулкових вікон, відрізняються особливості експлуатації пластикової системи. Залежно від типу відкривання, виділяють:
-
Поворотні конструкції.
-
Поворотно-відкидні конструкції.
-
Розсувні конструкції.
Поворотний механізм передбачає, що двостулкові вікна відкриваються всередину приміщення. Така фурнітура входить в базовий комплект віконних систем Рехау.
Використання різних механізмів дозволяє регулювати ширину відкривання. Поворотні двостулкові вікна можуть бути самих різних форм: від стандартної прямокутної, до вишуканої арочної. Серед мінусів - відсутність можливості повноцінно використовувати підвіконня, а також необхідність вільного простору, що дозволить відкрити стулку.
Відкидне двостулкове вікно не займає багато місця, оскільки стулка відкривається не повністю. Монтаж такої конструкції стане відмінним варіантом для невеликих приміщень. З мінусів використання - складність догляду, оскільки повноцінного доступу до зовнішньої поверхні відкидні пластикові вікна не передбачають.
Поворотно-відкидна фурнітура забезпечує можливість використання двостулкових вікон в обох перерахованих вище режимах. Це саме популярне рішення серед моделей Rehau.


Відкидний механізм забезпечує комфортну експлуатацію ПВХ системи, а поворотний дозволяє легко помити вікно зовні. Це дозволяє виключити необхідність установки фрамуги або кватирки.
Розсувні пластикові вікна встановлюються в приміщеннях з дефіцитом простору. Завдяки наявності розсувного механізму, стулка легко зсувається в бік, предмети, розташовані на підвіконні, абсолютно не заважають її відкриванню.
Однак конструктивні особливості системи не дозволяють забезпечити провітрювання, для доступу повітря буде потрібно повністю відкрити стулку.
Типи склопакетів
Склопакет - замкнута система, що складається з двох листів скла, розділених повітряним прошарком. Простір, утворене між слом, найчастіше заповнюється повітрям, іноді, інертним газом.
Склопакети встановлюються в профіль, у внутрішній частині може розташовуватися спеціальна речовина, яка вбирає вологу, що запобігає запотіванню пластикових вікон. В залежності від побажань замовника, система може містити різну кількість склопакетів:
-
однокамерні склопакети - холодний варіант, підходить для підсобних приміщень і теплого клімату;
-
двокамерні склопакети - оптимальне рішення, що забезпечує ідеальне поєднання вартості і рівня захисту від шуму, холоду;
-
трикамерні склопакети (чотири скла і три повітряних камери) - використовуються в найбільш тепліх, енергоефективних конструкціях.
Склопакети з однією камерою являють собою систему з двох листів скла, ширина яких не перевищує 7 мм. Відстань між склом може досягати 1,6 см. До плюсів однокамерних двостулкових пластикових вікон відносять:
-
відносно низький вагу, що дозволяє знизити навантаження на несучу конструкцію;
-
висока світлопропускна здатність, що досягає 85%, забезпечує максимальне освітлення приміщень, розташованих з північної або західної сторони;
-
доступна вартість - ціни на двостулкові однокамерні вікна нижче, ніж на аналогічні багатокамерні конструкції;
-
швидкий, простий монтаж за рахунок відносно низької ваги віконної системи.
З мінусів варто відзначити відносно низький опір теплопередачі, звукоізоляцію, тому в холодних регіонах, в будинках, розташованих поряд з швидкісними магістралями однокамерні двостулкові ПВХ вікна не використовуються.
Двокамерний склопакет передбачає використання трьох листів скла, розділених двома камерами. Відстань між ними залежить від вибору профілю, бажаного рівня тепло- та шумоізоляції. Серед плюсів, які мають двокамерні двостулкові пластикові вікна, варто відзначити:
-
оптимальне співвідношення експлуатаційних характеристик і ціни;
-
висока світлопропускна здатність;
-
широкий вибір конфігурацій, включаючи вікно з глухою стулкою або конструкції, які повністю відкриваються.
Двокамерні вікна отримали максимальне поширення, їх встановлюють в житлових приміщеннях, офісах, громадських будівлях різного призначення.