Двостулкові вікна

Двостулкові вікна

Двостулкові вікна - найпоширеніша конструкція, яка використовується в більшості випадків. Технічно, вона складається з двох частин, кожна з яких може бути глухою, а може відкриватися. Такий варіант використовується в житлових, офісних, технічних приміщеннях. При значному розмірі отвору стулки можуть розділятися імпостом.

Ціни на двостулкові системи Rehau, як і інших виробників, на порядок вище, ніж на одностулкові віконні конструкції. Однак їх висока функціональність і комфорт використання забезпечує популярність.

дізнитись ціну

Типи двостулкових конструкцій

Стулкою називається частина двостулкового вікна, яка відкривається. Однак, навіть коли конструкція складається з двох глухих частин, її називають двостулковою. За типом всі моделі поділяють на:

Глухе вікно

Безсумнівною перевагою, яку забезпечують глухі двостулкові вікна, є низька ціна. Відсутність поворотних стулок в конструкції дозволяє заощадити на фурнітурі. Подібні варіанти пропонують всі провідні виробники, в тому числі Rehau. Однак догляд за глухими віконними системами вимагає значних зусиль. Щоб помити вікно, необхідний доступ до нього зовні, тому найчастіше вони встановлюються на перших поверхах технічних приміщень або в приміщеннях з виходом на лоджію або балкон.

Вікно з однією стулкою, яка відкривається

Вікно з двох частин, зі стулкою та глухою частиною забезпечить більш широку функціональність при невисокій ціні конструкції. Рухома частина може відкриватись повністю або відкидатися, а також оснащуватися фурнітурою, що дозволяє і повністю відкрити двостулкове вікно (наприклад щоб помити його) і трохи відкинути для провітрювання.

Вікно з двома стулками, які відкриваються

Вікно, що має дві поворотні стулки - найоптимальніший варіант. Залежно від особливостей конструкції віконна система може бути оснащена імпостом або штульпом.

Імпост - планка, що розділяє віконний отвір на частини. Вона підсилює конструкцію, дозволяє відкривати стулки двостулкових вікон незалежно одна від одної, але знижує рівень освітленості приміщення.

Штульп - запірна фурнітура, яка кріпиться до рухомих частин двостулкових вікон, робить їх відкривання співзалежним. Такий варіант - відмінне рішення для забезпечення панорамного виду.

Вікно з фрамугою

Двостулкове вікно з фрамугою стало сучасною альтернативою конструкцій з кватиркою. Найчастіше, вона виглядає, як додаткова відкидна стулка, розташована горизонтально. Вона може розміщуватися внизу або вгорі, в залежності від особливостей експлуатації приміщення. Такий варіант дозволяє провітрювати кімнату, не створюючи протягів. Її плюс - висока функціональність, мінус - висока ціна, зниження освітленості.

Типи відкривання

Залежно від фурнітури, яка використовується при виробництві двостулкових вікон, відрізняються особливості експлуатації пластикової системи. Залежно від типу відкривання, виділяють:

Поворотний механізм передбачає, що двостулкові вікна відкриваються всередину приміщення. Така фурнітура входить в базовий комплект віконних систем Рехау.

Використання різних механізмів дозволяє регулювати ширину відкривання. Поворотні двостулкові вікна можуть бути самих різних форм: від стандартної прямокутної, до вишуканої арочної. Серед мінусів - відсутність можливості повноцінно використовувати підвіконня, а також необхідність вільного простору, що дозволить відкрити стулку.

Відкидне двостулкове вікно не займає багато місця, оскільки стулка відкривається не повністю. Монтаж такої конструкції стане відмінним варіантом для невеликих приміщень. З мінусів використання - складність догляду, оскільки повноцінного доступу до зовнішньої поверхні відкидні пластикові вікна не передбачають.

Поворотно-відкидна фурнітура забезпечує можливість використання двостулкових вікон в обох перерахованих вище режимах. Це саме популярне рішення серед моделей Rehau.

Відкидний механізм забезпечує комфортну експлуатацію ПВХ системи, а поворотний дозволяє легко помити вікно зовні. Це дозволяє виключити необхідність установки фрамуги або кватирки. 

Розсувні пластикові вікна встановлюються в приміщеннях з дефіцитом простору. Завдяки наявності розсувного механізму, стулка легко зсувається в бік, предмети, розташовані на підвіконні, абсолютно не заважають її відкриванню.

Однак конструктивні особливості системи не дозволяють забезпечити провітрювання, для доступу повітря буде потрібно повністю відкрити стулку.

Типи склопакетів

Склопакет - замкнута система, що складається з двох листів скла, розділених повітряним прошарком. Простір, утворене між слом, найчастіше заповнюється повітрям, іноді, інертним газом.

Склопакети встановлюються в профіль, у внутрішній частині може розташовуватися спеціальна речовина, яка вбирає вологу, що запобігає запотіванню пластикових вікон. В залежності від побажань замовника, система може містити різну кількість склопакетів:

Склопакети з однією камерою являють собою систему з двох листів скла, ширина яких не перевищує 7 мм. Відстань між склом може досягати 1,6 см. До плюсів однокамерних двостулкових пластикових вікон відносять:

З мінусів варто відзначити відносно низький опір теплопередачі, звукоізоляцію, тому в холодних регіонах, в будинках, розташованих поряд з швидкісними магістралями однокамерні двостулкові ПВХ вікна не використовуються.

Двокамерний склопакет передбачає використання трьох листів скла, розділених двома камерами. Відстань між ними залежить від вибору профілю, бажаного рівня тепло- та шумоізоляції. Серед плюсів, які мають двокамерні двостулкові пластикові вікна, варто відзначити:

Двокамерні вікна отримали максимальне поширення, їх встановлюють в житлових приміщеннях, офісах, громадських будівлях різного призначення.

потрібна консультація

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.4 (8 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню