Французькі вікна (скління)

Французькі вікна (скління)

Французькі вікна - стильне, оригінальне рішення для котеджу або квартири. Від інших віконних конструкцій вікна у французькому стилі відрізняються, перш за все, своїми розмірами.

Дізнатись вартість

Різновиди і з чого виготовляють

Французькі вікна розрізняються по своїй конфігурації, кожна з них залежить від особливостей конструкції, функцій і матеріалів. Профіль виготовляється з алюмінію, пластику з армуванням із металу, дерева, склокомпозита. Алюмінієві і пластикові французькі вікна найпоширеніші, на дерев'яні попит неухильно падає, склокомпозитні, навпаки, популярність набирають.

пвх та алюмінієвий профілі

За матеріалом

Алюмінієвий профіль відрізняється найкращим поєднанням легкості і міцності. Це особливо важливо саме для французьких вікон зважаючи на їх значний розмір. Такі вікна довговічні і відносяться до середньої цінової категорії. Найбільшою популярністю користується теплий алюмінієвий профіль. Теплоізоляція в ньому створюється за допомогою технології терморозрива. Між зовнішнім і внутрішнім профілем поміщають матеріал з малою теплопровідністю. Конфігурація у алюмінієвих французьких вікон може бути найрізноманітнішою. У квартирах їх встановлюють, як правило, на балкон або лоджію.

Металопластиковий профіль виділяється доступною вартістю. Пластикові вікна з панорамним склінням довговічні і прості в догляді. Для досягнення потрібного рівня теплоізоляції їх роблять 3-7 камерними.

Профіль з дерева зазвичай виконують з дуба модрини, рідше з сосни. Масив не використовують, підходить лише клеєний брус. Останній набагато краще переносить вплив зовнішніх факторів. З недоліків вікон з дерев'яним профілем слід зазначити дорогу вартість і складність у догляді.

Склокомпозитний профіль поки ще вважається новинкою. Характеризується відмінними теплоізоляційними властивостями, невеликою вагою і високою міцністю. Головний його недолік - висока ціна. Пластикові вікна дешевше, але за характеристиками, вони йому серйозно поступаються.

За конструкцією рами

Є два конструктивних рішення - французькі вікна з вертикальною перемичкою посередині (імпостом) і без такої (штульп). Перші більш міцні, при необхідності у них можна відкрити тільки одну стулку. Другі дозволяють споглядати панораму зовні без перешкод. Обидві стулки в них поворотні або одна поворотна, а інша відкидна.

За способом відкриття

Розпашне вікно від стелі до підлоги по суті являє собою вікно - двері. Стулки можуть відкриватися як всередину, так і назовні. Можлива установка таких французьких вікон і для скління балкона, тераси, альтанки.

Вікна з паралельно-зсувними стулками нагадують фасади шаф-купе. Стулки вільно рухаються паралельно рамі. Для їх відкривання, закривання, утримання у відкритому положенні користуються засувками і шпінгалетами.

Вікна з системою типу гармошка (книжка) розкриваються максимально повно. Стулки при відкритті збираються гармошкою на одній зі сторін в так званому паркувальному місці. У приміщення маленької площі французькі вікна з такою системою відкривання не поставиш.

Отримати консультацію

Сфера застосування

Французькі вікна в квартирі

Багато власників міських квартир замислюються над установкою французьких вікон. У новобудовах така можливість передбачена заздалегідь. Власник квартири самостійно вирішує, потрібно йому велике вікно від стелі до підлоги або зійде звичайне.

Часто установка французьких вікон недоцільна через навколишнє оточення. Або не красивий пейзаж навколо, або будинок навпроти (навряд чи хто захоче, щоб те, що відбувається в його квартирі було вільно видно іншим людям). У таких випадках вікна часто зашторені.

французьке скління в квартирі

Французькі вікна на балкон

Панорамне скління лоджії або балкона пропускає більше сонячного світла і візуально збільшує приміщення, а якщо зробити виноси (вікна у французькому стилі дозволяють це зробити), можна збільшити і фактичний простір. До всього іншого, ви заощадите на обробці, адже у панорамного балкона немає стінок.

Французьке вікно на кухні

Відразу стане більше світла. Навіть маленька кухня буде здаватися просторішою. Відпадає необхідність установки в кожній із зон додаткових джерел освітлення. Стулки можуть бути як розпашними, так і розсувними. Підібрати панорамне вікно можна під будь-який дизайн інтер'єру кухні.

французьке скління на кухні

Французькі вікна в приватному будинку

Якщо у вас в будинку за містом є прямий вихід у двір або сад, установка панорамних вікон у французькому стилі - найоптимальніший спосіб красиво оформити приміщення. Часто такі вікна роблять з виходом на терасу або патіо. Якщо ви проживаєте в будинку взимку, добре подумайте над тим, як організувати опалення.

французьке скління в будинку

Прозорі альтанки і веранди будуть дуже гармонійно виглядати на ділянці, причому в будь-яку пору року. Коли думаєш про обрамлений вікнами з французьким склінням зимовий сад, дух захоплює. Кругом снігу, а посеред острівець зелені.

Які вибрати варіанти скління

При виборі панорамного скління звертати увагу потрібно на:

  • Традиційне вікно від стелі до підлоги. Зазвичай складається з однієї або двох вертикальних частин. Вони діляться на 2-3 горизонтальні частини, в центрі стулка.
  • Вікно-двері (портал). Велике вікно з функцією двері. Через нього можна пройти на балкон або вийти у двір приватного будинку.
  • Скління великих отворів. Підходить для балконів, лоджій, терас, зимових садів і альтанок.

Варіанти дизайну французького вікна

Вікна у французькому стилі можуть мати абсолютно різні форми. Прямокутні підходять до сучасного стилю, з аркою - до бароко і ампіру.

Широкий вибір кольорової гами і текстури профілю. Можна зупинитися на класичному білому, або вибрати чорний, антрацит, безліч відтінків сірого, жовтого, синього, зеленого, червоного. Майже до будь-якого інтер'єру підійдуть вікна з імітацією кольору і текстури дерева (дуб, горіх, вільха, бук, сосна).

Профіль можна ламінувати як з одного боку, так і з двох. Припустимо, зовні білі вікна, а з боку кімнати вони мають колір під її інтер'єр і стиль.

Для дизайну французьких вікон часто використовують тканинні римські і рулонні штори, штори блекаут, іноді вертикальні або горизонтальні жалюзі. У деяких ситуаціях доречно поєднувати тканинні рулонні штори з класичними.

Ціна французьких вікон

Їх вартість залежить від наступних факторів:

  • Площі скління. Чим вона більше, тим дорожче.
  • Комплектації. У обов'язковий її перелік входять скло, рами, фурнітура та деякі інші елементи.
  • Матеріалу профілю (пластиковий, склокомпозитний, алюмінієвий). Пластикові вікна не завжди самі привітні за ціною, 3-х камерний металопластиковий профіль найдоступніший, а ось 5-7 камерний коштує дорожче, але він і значно тепліше.
  • Якості фурнітури. Чим вікно з панорамним склінням масивніше, тим вона повинна бути міцніше. Економити на цьому не слід так як стулки, які відкриваються, дуже великі. Однією з кращих фурнитур по праву вважається фурнітура німецького концерну GU.
  • Виду профілю, його товщини і кількості камер. Чим більше, тим тепліше і відповідно дорожче.
  • Типу стулки. Вони можуть бути розпашними (з імпостом або штульпом), або розсувними. Останні дорожче.
  • Якості віконних ущільнювачів. Найякісніші і, відповідно дорогі, силіконові. Одними з кращих визнані ущільнювачі REHAU.
  • Кольору рами. Зі стандартним білим дешевше, тому що він базовий. Є варіанти з порошковим фарбуванням, ламінуванням і різною текстурою (наприклад, під дерево), такі дорожче.
  • Виду скла. Воно може бути звичайним або енергоефективним. Для перших поверхів краще віддати перевагу протиударним з системою триплекс. Можна також встановити гартоване скло.
  • Заповнюваність камер між листами скла. Вони можуть заповнюватися або звичайним повітрям, або інертними газами. Найкращий варіант - енергоефективне скло в поєднанні з камерами з інертними газами.
  • Бренда. REHAU - не самий дешевий, проте якщо ви бажаєте оптимального поєднання якості, надійності і зовнішнього вигляду, він саме те.
  • Складності й обсягу монтажних робіт.

Замовити

Опалення

Використовуються чотири способи:

  • Радіатори опалення біля стіни навпроти вікна. Це найпопулярніший і недорогий спосіб.
  • Внутрішньопідложні конвектори. Завдяки їм нагріте повітря надходить безпосередньо з-під вікна. Виходить своєрідна теплова завіса. Нестачі у цього способу два. По-перше, згадана система обігріву закладається ще на етапі будівництва. Потім її не поставиш. По-друге, вартість конвекторів досить висока.
  • Теплий плінтус (електричний, водяний). Нагрівальні елементи змонтовані по периметру кімнати. Її корисна площа майже не займається. Розмір у елементів не великий. Немає перекривання огляду. Система дуже добре себе показала в кімнатах з великою площею.
  • Тепла підлога (електричний, водяний). Можна встановити як в котеджах, так і в квартирах, головне правильно розрахувати, щоб обігрів був рівномірним.

Плюси і мінуси французьких вікон

У будь-якого варіанту скління є свої плюси і мінуси, давайте розглянемо їх докладніше.

Недоліки вікон з французьким склінням:

  • Ціна. За рахунок великої площі скління вартість конструкції істотно вище, ніж стандартних вікон.
  • Необхідність хорошого кондиціонування в літній час. Особливо це стосується панорамних вікон, що виходять на сонячну сторону. Склопакети пропускають 95% світла від сонця. В цьому випадку, рекомендуємо встановити склопакети ClimaGuard Solar (Клімагард Солар).
  • Мити складніше і довше, ніж звичайні вікна. Якщо правильно розподілити стулки, то дотягнетеся і помиєте вікна навіть рукою. Для безпеки правильніше скористатися губкою з гумкою на телескопічній ручці, також можна придбати магнітні щітки для миття вікон. Шанувальники технології "розумного будинку" можуть придбати робота для миття вікон. Якщо порівнювати в зручності миття пластикові вікна від стелі до підлоги і звичайні вікна, то перші мити довше і складніше.
  • Специфіка установки опалювальних приладів. Особливо це стосується панорамних вікон в котеджах і в інших приміщеннях зі складним плануванням.
  • Психологічний дискомфорт. Деякі люди відчувають себе, ніби вони на очах у всієї вулиці. Неможливо розслабитися та нормально відпочити. Але в цьому випадку проблему вирішать рулонні штори або класичні жалюзі.

Плюси вікон від стелі до підлоги:

  • Чудовий панорамний вид. По-іншому його ніяк більше не отримати.
  • Презентабельність. Свідоцтво достатку, гарного смаку і стилю.
  • Візуальне збільшення простору. Кімната ніби виходить на вулицю.
  • Максимальне природне освітлення. Освітлювальні прилади можна пізніше вмикати і раніше вимикати, виходить економія електроенергії.
  • Хороші теплоізоляційні властивості. Залежить від типу профілю, склопакета і способу опалення.
  • Хороша шумоізоляція. Вона залежить від обраної товщини профілю рами і енергоефективності склопакета.
  • Оригінальна прикраса фасаду будинку.

Поради

Добре подумайте над тим, який вам потрібен варіант скління: теплий або холодний. Холодний зазвичай купують для неопалюваних балконів, терас і альтанок.

Економлячи на якості склопакетів, ви економите на своєму комфорті і якості життя, не робіть цього. Вибирайте профіль товщиною від 70 мм і теплий склопакет із заповненням інертним газом.

Поцікавтеся процесом установки. Якість монтажу конструкції дуже важлива, інакше навіть найкраще і якісне французьке вікно з видом на вулицю довго не прослужить.

Від сонячних променів відмінно захистять енергозберігаючі склопакети ClimaGuard Solar (Клімагард Солар).

Вибирайте лише кращу фурнітуру. Обов'язково окупиться, скільки б не коштувала.

Не економте на якості. Дешеві вікна, склопакети, фурнітура, "колгоспний" монтаж - потурбують вас новими проблемами вже на наступний рік експлуатації.

Отримати консультацію

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4 (8 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню