Вітражні вікна

Вітражні вікна

Вітражні вікна ніколи не втрачають своєї актуальності. Вони створюють особливу атмосферу всередині будинку, красиво декорують і виділяють зовнішній фасад. Процес створення вітражних вікон - трудомісткий, тому вартість такого виробу залежить від того, яким способом воно було зроблено. Від цього залежить і кінцевий результат, коли виріб може виглядати, як витвір мистецтва або як милий декоративний елемент.

Дізнатись вартість

Вітражі, вітражні вікна та що це таке

Вітражне скло - це вид художньо-декоративного мистецтва, яке втілюється в розпису або створенні мозаїки на матовому або прозорому матеріалі. Являє собою скло, розписане візерунками на будь-яку тематику або зібране з окремих різнокольорових елементів. Воно може бути використано для установки в віконну раму, як перегородки, в вікно міжкімнатних дверей, як стільницю. Розкішні приклади вітражних вікон можна побачити у Венеції, Марокко, Туреччині, а також в церквах з великою історією. Вітражі завжди стають яскравим акцентом в будь-якому будинку і задають певну атмосферу приміщенню.

Види сучасних вітражів

Раніше виготовлення вітражних вікон вимагало повністю ручної роботи, тому процес створення був довгим, а ціна високою. Зараз застосовують різні технології, включаючи і класичну, також можна купити і псевдовітражі. Вони виглядають благородно і красиво, але коштують дешевше. При замовленні вітражних вікон можна вибрати, як готові ескізи, так і незвичайні інсталяції і навіть цілі історії на одній поверхні. Можливість отримати не просто красивий фасад свого будинку, а унікальні і чудові малюнки, не дає згаснути інтересу до покупки і установки вітражних вікон.

Класична техніка вітражів

Зрозуміти, що з себе представляють класичні вітражні вікна можна, згадавши дитячий прилад калейдоскоп, в якому з шматочка скла створюються хитромудрі візерунки. Малюнок на класичних вітражних вікнах складається з окремих шматочків скла, зпаяних між собою.

Перед виготовленням вітражних вікон за класичною технологією роблять ескіз, за яким потім вирізають скляні елементи. Раніше вирізані частини зпаювали між собою за допомогою H-образного свинцевого або олов'яного профілю. Зараз свинець практично не застосовують, а використовують його лише при реставраційних роботах вітражів. При сучасному виробництві ефективніше використовувати латунний, мідний профіль. Іноді застосовують дорогі палітурки з мельхіору або срібла, що сильно здорожує вітраж.

Зверніть увагу! Якщо для виготовлення класичного вітража не використовували пайку, то будь-який механічний вплив може призвести до відшарування шматочка декоративного скла.

Завдяки поєднанню елементів за допомогою пайки, вдається використовувати скло товщиною в 6 мм. Що дає більш широкі можливості використання вітражного скла в декоруванні.

У класичній техніці лінії від плавки додають закінченість загальній картині, роблячи переходи від візерунка до візерунку фактурніше і виразніше

вітражне оформлення

Техніка вітражів "Тіффані"

Американський художник і дизайнер придумав технологію, яка змогла поєднати в собі красу і структурність класичних вітражних вікон. Щоб спростити і прискорити процес виробництва, він запропонував використовувати мідне обплетення. Воно являє собою вузьку стрічку жовтої фольги, змотану в котушку. Під час виготовлення вітражних вікон, нею обмотують кожен шматочок кольорового скла по контуру, а після цього припоєм зпаюють їх між собою. Завдяки цій технології вітражне скло не втратило ні в якості, ні в красі.

Отримати консультацію

Псевдовітражі і їх види

Сьогодні технологія створення вітражного живопису класичним способом займає малий об'єм на вітражні вікна. Цей вид мистецтва отримав розвиток з використанням сучасних можливостей і став іменуватися псевдовітражем.

Псевдовітраж - це мистецтво розпису на склі, яке відрізняється від класичного способом нанесення візерунків. Виготовлення вітражних вікон може здійснюватися за допомогою різних технологій.

Плівковий метод створення псевдовітражів

Плівкова технологія - це дешевий спосіб створити імітацію вітражного скла. Для неї малюнок за допомогою друку наносять на плівку, після чого вручну обклеюють поверхню. Додатково можна нанести захисний шар від потертостей. За допомогою плівкового псевдовітражу вікно придбає оригінальний зовнішній вигляд, але через відсутність фактурності втрачається вишуканість класичних вітражних вікон. До того ж термін їх експлуатації не великий. Вони швидко вигоряють на сонці, тріскаються або витираються.

Піскоструминна технологія

Піскоструминний метод - окремий вид мистецтва, який дозволяє створювати зображення різної фактури. Вітражне вікно, створене завдяки цій методиці, виглядає привабливо і практично. Піскоструминна технологія передбачає нанесення малюнка спеціальним апаратом за допомогою повітря змішаного з абразивною речовиною (піском), що випускається під високим тиском. Використання піскоструминного апарату дозволяє створювати матові візерунки різної глибини, витримуючи навіть найдрібніші деталі малюнка. Цей метод, завдяки красі та вишуканості кінцевого результату, поставили в один ряд з класичним вітражними вікнами.

піскоструминний вітраж

Зверніть увагу! Піскоструй при нанесенні зображення утончує скло, але це не впливає на його крихкість, так як спочатку вибирають матеріал з відповідною товщиною - 6-8 мм.

Перш ніж приступити до обробки скла, на спеціальній плівці вирізають зображення і вона наклеюється на поверхню. Це робиться для того, щоб ділянки, які не повинні піддаватися обробці не були пошкоджені. Фон для малюнка можна вибрати прозорий, матовий, димчастий, сірий або бронзовий.

Піскоструминна методика виконується в трьох техніках:

  1. Проста. Коли зображення наносяться неглибоко, малюнок йде практично врівень з поверхнею скла.
  2. Глибока. Глибина зображення до 3 мм, складається враження об'ємного малюнка.
  3. Комбінована. Поєднує в собі нанесення зображення з переходом в глибоке, створюючи відчуття тривимірного малюнка.

Переваги вітражних вікон створених піскоструминним методом:

  • Можливість нанести зображення будь-якої складності.
  • Виглядають стильно і оригінально.
  • Використання тільки екологічно чистих матеріалів для нанесення малюнка.
  • Зовнішній вигляд вітража довго залишається в первозданному вигляді: не змінюється під впливом ультрафіолету, перепадів температури, від механічного впливу.
  • Легкий у догляді: може протиратись будь-яким побутовим розчином по догляду за склом.

Ще одна перевага піскоструминного псевдовітража - доступна ціна.

Замовити

Заливний псевдовітраж

Заливний вітраж за красою можна порівняти з класичною технікою або методом "Тіффані". Заливний псевдовітраж - це спосіб декорування скла за допомогою органічних або акрилових фарб, а також може використовуватися поліуретановий лак змішаний з фарбою. Малюнок наноситься вручну або автоматично. Обидва варіанти використовуються, хоча другий прискорює процес виготовлення. Після нанесення зображення, вікно не втрачає свою світлопропускну здатність при цьому світло, що пропускається, набуває кольору композиції.

Перед нанесенням зображення, скло майбутнього вікна знежирюють. Після цього приступають до нанесення контуру обраного зображення. Робиться це за допомогою кольорового полімеру (золотого, сірого, чорного), щоб створювалася імітація металевої кромки, яка є в класичних вітражах. Після нанесення контуру, поверхня повинна висохнути і лише тоді приступають до заливання фарбою. Робиться це пензлем або аерографом. Закінчивши композицію, псевдовітраж загартовується в печі, щоб зображення і скло набралося міцності. Щоб малюнок був стійкіше до ультрафіолету і випадкових механічних пошкоджень, його додатково покривають лаком.

Існує ще дві техніки нанесення фарби при заливний технології:

  • Трафаретний. Такий варіант вибирають, якщо хочуть бачити цілісну композицію без зайвих переходів. А також якщо вибирається складний малюнок з безліччю дрібних деталей.
  • Вітраж з металевою протяжкою. У таких вітражах присутній контур, який робиться не полімерним матеріалом, а за допомогою металевого протягнення. Різниця вітража з металевим протягненням в тому, що контур наносять після заливки фарби / лаку і випалу, тобто на останній стадії виготовлення. Такий контур може бути будь-якої ширини і кольору, вимагає кропіткої і наполегливої праці.

Переваги заливного псевдовітража:

  • Таке вітражне вікно не вигоряє на сонці, не втрачає своєї привабливості довгий час.
  • За ними легко доглядати, можна використовувати будь-які засоби по догляду за вікнами.
  • Невисока вартість при повній схожості з класичними вітражними вікнами.

Ще одна перевага заливних вікон псевдовітражів в їх легкості і витонченості.

Вартість вітражних вікон

Вартість вітражного вікна спочатку буде вище, ніж декоративних перегородок. Це пов'язано з тим, що для нього потрібно не тільки краса, а й особливі технічні характеристики: теплоізоляція, товщина скла та інше. Найвища вартість у вітражних вікон зроблених по класичній техніці і "Тіффані", а заливний в залежності від техніки. Що впливає на формування ціни:

  • Товщина і розмір вітражного вікна.
  • Розмір зображення, яке потрібно нанести.
  • Техніка виконання вітража.
  • Використовувані матеріали для його створення.
  • Як виконується робота: вручну або автоматично.
  • Складність малюнка: наявність дрібних елементів.
  • Необхідність установки додаткового склопакета для вікна.
  • Індивідуальний вибір малюнка або з каталогу.
мінімальне вітражне оформлення

Вибираючи зображення, яке не повністю покриє всю поверхню скла, можна зменшити вартість, тим самим вітражне вікно стає доступнішим.

На що звернути увагу при замовленні вітражних вікон

Головний пункт при замовленні вітражного вікна - це оцінка його розміру. Провести правильні заміри, оцінити вагу майбутньої конструкції, провести попередні підрахунки зможуть тільки професійні замірники. Перш, ніж визначатися з типом вітражного вікна, потрібно звернути увагу, що якщо сторона, куди воно буде встановлюватися сонячна, то варто уникати плівковий варіант. Якщо в приміщенні потрібно, щоб потрапляло більше світла, то вибирайте вітраж зроблений заливною технологією.

Вітражні вікна залишаються ознакою смаку і надають вишуканості навіть самому скромному інтер'єру.

Отримати консультацію

Оцініть цю сторінку
Середнє: 5 (3 голоса)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню