Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Пластикові вікна давно замінили дерев'яні завдяки своїм численним перевагам. Щоб вони служили Вам довгі роки, зберігаючи свій вигляд, і працювали як нові, їм необхідний правильний догляд.

Як правильно мити пластикові вікна

При митті вікон крім скла потрібно чистити також рами. Давайте розглянемо, які засоби підійдуть, що може нашкодити вікнам, чи є різниця між миттям звичайного, тонованого скла і склопакетів зі спеціальним напиленням.

 

Миття вікон пвх

Як відмити профіль пластикових вікон

Існує багато порад: чим мити рами пластикових вікон і які засоби краще використовувати. Найдієвіший спосіб для позбавлення від пилу і бруду - це мильний розчин.

Поверхню пластика краще мити м'якою ганчіркою, тканиною або губкою. В ідеалі використовують ганчірку або спеціальну серветку з мікрофібри (їх зазвичай використовують на кухні), тоді змивання бруду мильним розчином буде в 2 рази легше.

Також зараз є можливість купити спеціальні засоби для догляду за вікнами ПВХ, які не тільки добре усувають бруд, але і є засобом для відновлення пластикових вікон - вони позбавляють від мікротріщин (у неякісних ПВХ вікон), і поверхня профілю знову стає гладкою. Це сприяє збільшенню терміну служби металопластикових вікон.

Багато хто задається питанням, як мити пластик на вікнах, якщо його забруднили маркером або іншими барвниками. У такому випадку радимо користуватися спиртовою серветкою. Серед народних засобів люди часто використовують ще зубну пасту. Також можна купити спеціальний спрей для маркерних дошок в канцелярському магазині.

 

Для очищення залишків монтажної піни використовують або змивку (очищувач) для піни, або чекають, коли монтажна піна висохне і від неї можна буде позбутися дерев'яною лопаткою або пластиковим шпателем, що не залишає подряпин. Пластикова картка також може підійти для цих потреб.

Якщо залишилися застарілі плями, рекомендуємо спробувати професійний засіб для видалення подібних слідів - очищувач пвх від Gretch-Unitas GU-PVC-Reiniger (аналогічний засіб - COSMOFEN).

 

Миття рам пластикових вікон

Як і чим мити скло пластикових вікон

Світлопропускна здатність віконного скла знижується після появи на них подряпин і бруду. Тоді для освітлення приміщення необхідно більше енергії. Тому потрібно підтримувати чистоту склопакетів, регулярно змиваючи з них бруд і розводи.

 

Чим краще мити пластикові вікна: невелика кількість рідкого миючого засобу для посуду або скла і тепла вода легко впораються з цим завданням. Також зручно використовувати спрей - засіб для миття скла, але цей варіант обійдеться дорожче.

 

Миття тонованого скла і скла зі спеціальним напиленням відбувається так само. Тільки склопакети з декоративним покриттям з ефектом дзеркального скла є винятком. Тому наполегливо радимо для початку подивитися, як засіб буде впливати на покриття на невеликій ділянці, після чого використовувати засіб для очищення скла всієї віконної конструкції.

 

Миття склопакетів пластикових вікон

Що не можна робити з пластиковими вікнами

Щоб пластикові вікна служили довго:

  • при митті склопакетів і профілю не використовуйте абразивні, порошкові і шліфуючі чистячі засоби, а також ті, в основі яких є розчинники, луг, ацетон або кислота;
  • не мийте пластикові вікна дряпаючими мочалками або абразивною частиною губки;
  • не чистіть скло гострими предметами;
  • стежте за тим, щоб між стулкою і рамою не було сторонніх предметів;
  • не вішайте на стулку вікна предмети гардероба або інші речі;
  • не забувайте: перед тим, як мити пластикові вікна, м'якою щіткою видаліть з них бруд.

Як доглядати за матовим склом ТМ "Вікна КОРСА"

При придбанні матового скла товщиною 8-10-12 мм, виготовленого компанією КОРСА за допомогою піскоструминної обробки, необхідно дотримуватися особливих умов монтажу та догляду.

Правила правильного монтажу скла:

  • Переміщення і установка проводиться в чистих рукавичках;
  • При монтажі використовуються присоски з глянцевого боку скла;
  • Встановлювати конструкцію в чистові отвори можна тільки після завершення всіх будівельних робіт.

Правила догляду за піскоструєм

Для продовження терміну служби захисного шару та запобігання появи плям на склі в процесі експлуатації виріб не можна обробляти спиртовмісними розчинами, органічними розчинниками, піноутворюючими миючими засобами та абразивними речовинами (порошки, пасти і т.д.).

Перед вологою обробкою необхідно обов'язково очистити поверхню сухою тканиною від пилу. Потім виріб протирається вологою м'якою тканиною без ворсу по всій поверхні скла (уникайте часткової або точкової обробки). Витирати скло потрібно рівномірно і насухо по всій поверхні.

Пам'ятайте, що неправильний догляд за матовим склом тягне за собою руйнування антиадгезійного і антибрудового покриття і, як наслідок, втрату естетичного вигляду виробу, утворення плям, потертостей і подряпин.

 

Піскоструй

Чи потрібно змащувати вікна

Догляд за металопластиковими вікнами означає не тільки миття рами і скла, а й змащення інших складових вікна, а саме фурнітури і ущільнювальної гуми. Давайте розберемося, чим можна змащувати пластикові вікна і як це робити правильно.

Як доглядати за ущільнювачами пластикових вікон

Під час миття пластикових вікон необхідні чистка та змащування ущільнювальної гуми, яка знаходиться по периметру стулки і рами. Догляд за ущільнювачами пластикових вікон вкрай важливий, так як при його відсутності ущільнювачі на протязі 2-3 років стануть нееластичними і крихкими. Компанія КОРСА ставить якісні ущільнювачі, які навіть без догляду прослужать мінімум 5-10 років. І хоч вони трохи дорожче, зате позбавлять Вас від клопоту заміни ущільнювачів кожні 2 роки.

Як і чим змащувати ущільнювачі на вікнах

Через зношеність ущільнювача з'являється піддування по периметру або з-під стулки, втрати тепла, порушується герметичність, знижується шумоізоляція, вікна можуть промерзати і на них може з'являтися конденсат. Гуму ущільнювачів необхідно змащувати 2 рази в рік. Процес змащування ущільнювальної гуми:

  • Видаліть бруд і пил з ущільнювача;
  • Нанесіть на нього силіконову змазку або засіб, в основі якого гліцерин;
  • Візьміть чисту ганчірку і з її допомогою розподіліть мастило;
  • Розітріть мастило по периметру ущільнювача.

При такому догляді еластичність ущільнювальної гуми збережеться на довгі роки.

 

Догляд за ущільнювачами вікон пвх

Догляд за віконною фурнітурою пластикових вікон

Чистка фурнітури пластикового вікна відбувається із застосуванням жорсткого пензлика. З його допомогою прочищають рухливі частини віконної конструкції, особливо в місцях, де рухаються притискні ролики - там може накопичуватися пил, бруд і висохше старе мастило.

Потім при відкритому вікні м'якою вологою ганчіркою потрібно протерти всі приховані частини вікна, приділяючи увагу місцям з'єднання стулки і рами. Дуже часто саме там відбувається накопичення бруду, який в підсумку заважає щільному притискання стулки до рами. Очистіть бруд та усуньте всі сторонні предмети, які там виявили.

 

Як відбувається змащування фурнітури вікон пвх:

  • очищаємо механізми від забруднень і сміття;
  • наносимо на рухомі частини машинне масло;
  • під час цього процесу постійно повертаємо ручку управління (відкриваємо-закриваємо), чим досягається рівномірний розподілу речовини по всій площі рухомих деталей.

 

Змащювання фурнітури вікон пвх

Догляд за вікнами під час або після ремонту

Під час і після ремонтних робіт пластикові вікна вимагають особливого догляду. Знаючи деякі нюанси, ви можете спростити собі життя, продовжити термін служби вікон, повернути їх гарний зовнішній вигляд і відновити їх функціональні переваги.

Як зняти малярну стрічку

Малярний скотч використовується при проведенні ремонту. Це спеціальна паперова стрічка, з однієї зі сторін якої є клей. Її часто клеять на металопластикові вікна - вона легко відривається. Але якщо приклеєна довгий період, то процес ускладнюється, а на пластиці після цієї процедури можуть залишитися сліди.

Розглянемо всі існуючі способи, що допомагають позбутися від цієї проблеми. Категорично не рекомендуємо користуватися засобами, в складі яких є кислота і великі абразивні частинки. Як очистити пластикові вікна від скотчу та залишків клею:

Фен. Найпоширеніший спосіб, який використовують для зняття старого, намертво наклеєного до профілю скотчу. Просто направте гаряче повітря фена на раму, і стрічка легко відійде від пластику.

Шпатель. Спочатку необхідно намочити губку теплою водою, провести по скотчу та після акуратно підчепити його шпателем. Правда, при такому методі потім додатково потрібно буде скористатися способом, який допоможе позбутися від залишків клею.

Спирт. Губкою, змоченою спиртовим розчином, добре очистити забруднене місце від залишку клею на пластиці. Будьте обережні, тому що деякі види пластику можуть розм'якнути або пожовтіти.

Сода. Содовий розчин нанесіть на залишки клею і залиште його на пару хвилин, після чого змийте бруд змоченою ганчіркою. Вважається, що цей метод мінімально шкодить і відмінно підходить для пластику білого кольору.

Зубна паста. Проблемні місця обробляємо зубною пастою, чекаємо пару хвилин і витираємо вологою губкою або ганчіркою. В сучасних пастах абразиви не жорсткі, але зайва старанність буде зайвою.

Шкільна гумка. Добре очищає сліди клею від скотчу, що не сильно в'їлися.

Чистячі засоби без абразивних компонентів. Відтерти залишки клею допоможуть звичайний засіб для миття вікон або порошок. Обережно, не подряпайте поверхню рами.

Засоби для очищення старого клею. У магазинах можна знайти спеціальні аерозолі: обприсніть м'яким розчинником забруднені місця, почекайте стільки часу, скільки вказано в інструкції, і спробуйте відмити пластик від залишків бруду.

 

Малярна стрічка на пластиковому вікні

Як зняти плівку з вікна

Плівка на металопластикових вікнах наклеєна для захисту від подряпин або інших механічних пошкоджень під час транспортування пластикових вікон. Тобто вона потрібна, щоб ціле і неушкоджене вікно привезли від заводу-виробника до вашого будинку.

Після встановлення вікна захисну плівку потрібно зняти. Якщо це не зробити відразу, висохла захисна стрічка може зриватися не так легко, особливо якщо вона приклеєна на зовнішній стороні вікна. Влітку клей захисного покриття висихає в рази швидше, в холодну пору року цей процес сповільнюється.

Проблема очищення вікон від плівки і залишків клею завжди буде актуальною. Щоб очистити вікна від захисної стрічки і слідів клею, використовують ті ж способи, що і для очищення віконних конструкцій від малярного скотча.

 

Плівка на пластиковому вікні

Очищення водовідвідних каналів

У кожній віконній конструкції є водовідвідні отвори, які виводять вологу назовні приміщення. Ці канали перебувають у нижній частині металопластикового вікна - їх легко побачити, відкривши стулку. Наполегливо рекомендуємо регулярно оглядати водовідвідні отвори і очищати їх від бруду, особливо після проведення ремонтних робіт.

 

Дренажні отвори пластикового вікна

Регулювання вікон зима-літо

Переведення вікон в зимовий-літній режим можливий у сучасних вікнах, в яких регулюється фурнітура - можна налаштовувати ступінь прилягання стулки до рами. Це регулювання використовується в разі, якщо в приміщення почало дути з вікон або навпаки - закриття фурнітури відбувається дуже туго.

Регулювання пластикових вікон на зиму передбачає більш щільний притиск стулки до рами для позбавлення від протягів. При переведенні вікон на літній режим рівень прилягання стулки до рами зменшується, знижується навантаження на фурнітуру і її зношення. Якщо в приміщенні немає продувань і герметичність віконної конструкції Вас влаштовує, рекомендуємо використовувати літній режим для продовження терміну служби фурнітури.

Налаштування прилягання стулки проводиться дуже просто, за допомогою шестигранника.

Як відбувається регулювання вікна в зимовий режим і назад

Спочатку потрібно знайти місця для посилення притвору. Потім знаходимо цапфи, розташовані по периметру стулки. Це спеціальні ексцентрики, елементи фурнітури, за допомогою яких і відбувається регулювання.

Необхідно звернути увагу на маркер цапфи - точку або зарубку. Він є індикатором щільності прилягання стулки. Для більш щільного притиску (зимовий режим) шестигранником цапфу повертаємо так, щоб її маркер був направлений в сторону приміщення. Для ослаблення притвору (переведення в літній режим) маркер повинен бути повернутий в бік вулиці.

Цапфа пластикового вікна

Головна перевага металопластикових вікон з високоякісного профілю - це легкий за ними догляд. Якщо дотримуватися всіх правил, вони будуть служити Вам не один десяток років. Вікна компанії КОРСА зроблені з високоякісного німецького профілю REHAU. Клієнти підтвердили надійність і міцність наших вікон - відгуки можна почитати тут.

Для замовлення вікон КОРСА і отримання консультації телефонуйте на гарячу лінію за номером 0 (800) 210-210 або залишайте заявку по кнопці нижче.

 

Купити вікна

 

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.7 (13 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню