
Якщо на пластикових вікнах постійно накопичується волога – не ігноруйте цю проблему. Вона створює сприятливі умови для розвитку грибкових спор і цвілі у вашій оселі. У цій статті ми детально опишемо причини, які можуть впливати на стан віконних конструкцій і формування конденсату на їх поверхні.
Варто звернути увагу на місце, де збирається волога.
Якщо пару помітно між склом - зверніться до сервісної служби або виробника вікон. Найімовірніше, склопакет втратив герметичність і потребує заміни.
Хочемо зазначити, що ми перевіряємо кожну конструкцію перед тим, як доставити її у ваш дім.
У випадку конденсату із зовнішньої сторони (стінки скла зі сторони вулиці або приміщення) ситуацію можливо змінити.
«Найпопулярнішою» причиною запотівання вікна є недостатня вентиляція.
Як часто ви провітрюєте свою оселю? Так, мешканці дійсно забувають відкривати вікна, що зумовлює застій насиченого вологою повітря. У результаті ви отримуєте конденсацію. Важливо розуміти в якому приміщенні це відбувається найчастіше. У кухні, ванній кімнаті або спальні вологість підвищена завдяки готуванню їжі, сушінню одягу та паруванню теплої води.
Діяльність |
Виділена волога, г/год |
Людина у стані спокою |
40 |
Людина, що виконує хатню роботу |
90 |
Приготування їжі, вологе прибирання |
1000 |
Ванна або душ |
2600 |
Росте кімнатна рослина |
10 |
Зверніть увагу! У кімнатах, де показники досить високі, системи провітрювання та вентиляції обов’язково повинні працювати справно.
Якщо з циркуляцією повітряних потоків у приміщенні все в порядку, навіть самий бюджетний склопакет з найпростішої конструкції не буде пітніти, тому при появі подібної проблеми обов’язково слід встановити її джерело.
Зайва рідина може надходити в повітря з:
- акваріумів;
- води в сантехнічних приладах;
- сушки мокрої білизни в приміщеннях;
- кімнатних квітів;
- зволожувачів повітря з функцією очищення;
- декоративних фонтанів;
- приготування їжі.
Дуже часто підвищена вологість прослідковується у новобудовах у перші роки експлуатації, а також під час проведення ремонтних робіт.
Справа в тому, що на багатьох етапах облаштування будівлі виконуються мокрі оздоблювальні роботи.
Оброблені поверхні протягом якогось часу передають повітрю в приміщенні надлишкову вологу. Тривалість цього періоду залежить від матеріалу, з якого виготовлені стіни.
Бажано частіше провітрювати кімнати, щоб дати матеріалами можливість просохнути.
Скло в кімнаті – найхолодніший предмет, а тому надлишок вологи осідатиме саме на ньому.
Вікно може «плакати» у зв’язку з проблемою температурної різниці ззовні та всередині будинку і поверхні самої конструкції. Виробники вікон користуються поняттям «точки роси» - своєрідним покажчиком вологості в кімнаті.
Це температура, при якій повітря максимально насичене водяною парою і більше не в силі її втримувати. Відбувається конденсація у вигляді краплинок або туману.
Використовуючи звичайний склопакет без напилення для житлових приміщень, порушуються державні будівельні вимоги для нашого клімату, не забезпечується необхідне енергозбереження та уможливлюється випадіння роси, оскільки температура пакету нижче зазначеної точки.
Від теплопередачі склопакету – процесу переходу тепла від об’єкта з вищою температурю до об’єкта з нижчою, залежатимуть не лише витрати на опалення, а й можливість отримання такого негативного бонусу.
Надто широкий підвіконник!
Так, саме підвіконник, який виступає над опалювальними пристроями, або щільно закриті гардини можуть не допускати нормальної циркуляції теплого повітря і його притоку до скла.
Батарея, встановлена під вікном, повинна посилати на нього потоки теплого повітря, тим самим не дозволяючи виділятися конденсату. Але надто широке підвіконня може порушити всю систему і блокувати повітря.
Установка конвекційних решіток в підвіконні дозволяє уникнути проблеми підвищеної вологості і, як наслідок, запотівання вікон.
Рослини на підвіконні – ще одна важлива причина.
Радимо не захоплюватись створенням домашнього саду у своїй квартирі.
Волога випаровується від ґрунту, зумовлюючи «потіння» на вікнах. Чим більше вазонів, тим більший ефект!
Тріщини на склопакеті.
У цьому випадку запотівання вікон не уникнути! Потрібно без вагань замінити склопакет на новий.

Важливо! Не бажано встановлювати однокамерний склопакет у житловому приміщенні. Подібні конструкції погано утримують тепло. Економія у такій ситуації дуже сумнівна. Невелика ціна цих виробів абсолютно не виправдовує тих низьких технічних параметрів, які в підсумку отримує покупець.
Вагомим фактором у випадінні конденсату є сторона розташування будівлі.
У кімнатах на півночі період висихання довший, аніж аналогічних, розташованих на півдні. Температура всередині приміщень повинна варіюватись на рівні 17-20°С, недостатність тепла в кімнаті також можливо спричинить «потіння».
Помилки під час монтажних робіт, невірне заповнення піною або піною невідповідної якості, незастосування гідроізоляційних стрічок між вікном та відкосом – усі вищеназвані фактори можуть бути причиною конденсації на склі.
Однак виділити один варіант, який спричинив запотівання вікон, досить складно, зазвичай це комплекс усіх або кількох названих.
Що робити, якщо ви зіткнулись з конденсацією на вікнах?
Підсумуємо найоптимальніші та найефективніші способи боротьби з конденсатом.
- Зменште вологість приміщення і підтримуйте її відповідно до норм (температура – 20°С, відносна вологість – 50-60%). Провітрюйте кімнату не менше трьох разів протягом доби з повністю відкритим вікном. Так назовні виводиться відпрацьоване повітря, надходить свіже і збагачене киснем, що швидко нагрівається.
- Функціональна опція сучасних вікон – мікровентиляція, що дозволяє провітрювати будівлю без небезпеки створити протяг завдяки невеликій щілині по периметру стулки. Протягом години з її допомогою вікно якісно справляється з необхідністю повітрообміну.
- Правильна робота витяжки. Після ремонтних робіт обов’язково потрібно часто провітрювати приміщення.
- Не варто перетворювати підвіконник в оранжерею і прикривати тепло від радіаторів екранами, шторами тощо, оскільки це призупинятиме конвекцію, тобто процес змішування повітря. Утеплення підвіконників та відливів, якісний монтаж дозволяють не хвилюватись за росу на вікні.
- Найефективнішим методом змінити ситуацію вважається підвищення температури скла, тобто заміна склопакету на двокамерний з енергозберігаючим склом, що відповідає ДБН* (*державні будівельні норми). Чим він тепліший, тим менше шансів осідання конденсату.
- Відповідне напилення не випускає тепла з приміщення і загалом скло стає комфортним на дотик.
Не слід відмовлятись від пластикових вікон, достатньо знайти причини утворення конденсату та усунути їх. Дотримуючись наших порад, ви зможете насолоджуватись якісними вікнами довгі роки без зайвих проблем.