З настанням холодів на віконних відкосах і стінах може утворюватися цвіль. Ця проблема відома багатьом людям, у яких встановлені пластикові вікна. Про те, через що виникає цвіль, і які вона може спровокувати наслідки, розповімо далі.
Чим небезпечна цвіль на вікнах
Цвіль і грибок в кімнаті здатні стати причиною багатьох хвороб, тому що вони виділяють мікотоксини, сильну отруту рослинного походження.
Найпоширеніші захворювання і проблеми, викликані пліснявою:
- подразнення очей, шкіри і слизових оболонок організму;
- хвороби кісткової системи;
- гострі респіраторні захворювання;
- погана концентрація уваги;
- частий головний біль;
- алергічні захворювання;
- синдром хронічної втоми;
- ушкодження нирок і та печінки.
Симптоми хвороб можуть проявлятися не відразу. Цвіль на вікнах підступна тим, що посилює і так поганий стан організму. Спори грибка починають впливати на людину, викликаючи у нього різні хвороби, при зниженому імунітеті.
Чому з'являється цвіль на відкосах вікон
Для уникнення зараження пліснявими спорами необхідно знати причини виникнення грибка і цвілі на вікнах, стінах і укосах. У цій ситуації потрібно консультуватися з інженером-конструктором і мікологом, які зможуть точно визначити причину і тип небезпеки. Але для початку спробуйте розпізнати причину утворення цвілі на вікнах самостійно.
Серед основних причин появи цвілі в приміщенні можна виділити наступні:
Неякісний монтаж вікон. Зверніть увагу на наступні нюанси:
- Неправильна технологія гідроізоляції монтажних швів. Монтажний шов - місце між вікном і стіною. Правильний монтаж віконної конструкції виконується з застосуванням якісної монтажної піни і стрічок для паро- та гідроізоляції.
- Нерівне встановлення склопакета по діагоналі рами призводить до промерзання дистанційної рамки і виникнення конденсату.
- Засмічення дренажних отворів перешкоджає нормальному водовідведення і сприяє появі цвілі.
- Недостатня кількість точок кріплення в конструкції, не до кінця вставлені в пази з'єднання і відсутність силіконового герметика в щілинах з`єднань викликають постійне навантаження на зварювальні шви і фурнітуру вікна, що в майбутньому може відбитися на довговічності конструкції і буде сприяти появі протягів і промерзання стін.
Зовнішня стіна будівлі без утеплювача. Призводить до промерзання стін навколо конструкції зовні.
Відкритий пінний шов вікна (не схований в шар утеплювача).
Неправильна експлуатація будівлі. Не проводяться періодичні огляди, техобслуговування, необхідні монтажні та ремонтні роботи опалювальної, водопровідної і водостічної систем і даху. Тривалий час не усувається витік води і не ремонтується пошкоджена ізоляція водостічних труб, внутрішніх установок або пошкоджених жолобів, дах або неякісно встановлений відлив.
Відсутність козирка над вікном. Дощ безперешкодно стікає по склу та на відлив, утворюючи вологу, яка не встигає випаровуватися, проникає в шов і викликає промерзання стін.
Підвищена вологість в приміщенні по наступним причинам:
- Погана витяжка і вентиляція в приміщенні;
- Часто поливають кімнатні рослини: волога з вазонів створює конденсат на склі;
- Близько розташований до вікна акваріум. Вода випаровується і створює конденсат на склі, який може потрапити в пінний шов і стики прилягання вікна. Як результат, волога вбирається в укоси, після чого у вологому середовищі утворюється цвіль;
- Зволожувачі повітря з функцією очищення;
- Декоративні фонтани.
Недостатній обігрів приміщення:
- тепла підлога покладена з великим кроком труб (20 см і більше) при відсутності батареї;
- електричні підлоги, потужність яких не здатна забезпечити нормальний обігрів житла.
Неправильне розташування батареї. Знаходиться не під вікном і не відсікає холодне повітря з вікна.
Широке підвіконня. Перекриває доступ теплого повітря від батареї до склопакету.
Приміщення не провітрюється.
Якщо підсумувати всі вищевказані причини, можна виділити два основні чинники, що впливають на утворення грибка і цвілі:
- зовнішній (відлив, козирок за вікном, зовнішня стіна без утеплювача і т.д.);
- внутрішній (конденсат, вологість, погані циркуляція повітря і обігрів).
Все це може призвести до появи цвілі, навіть якщо встановлені сучасні і якісні теплі вікна.
Як позбутися конденсату на вікнах
Запітнілі склопакети і калюжі на підвіконні не тільки створюють некомфортну атмосферу житла. В першу чергу це сприятливі умови для утворення цвілі і грибка. Як же боротися з появою вологи на склі:
- Вологість в приміщенні повинна не перевищувати 50-60%, а температура - 20°С.
- Провітрюйте приміщення не менше 3 разів на добу з навстіж відкритими вікнами.
- Мікропровітрювання - функція в сучасних пластикових вікнах. Завдяки спеціальній деталі стулка фіксується в певному положенні і утворює невелику щілину, яка дозволяє провітрювати приміщення без протягів.
- Не тримайте на підвіконні занадто багато вазонів.
- Не перекривайте потік теплого повітря від радіаторів щільними шторами.
- Утеплюйте підвіконня і відливи.
- Слідкуйте за якісним монтажем віконних конструкцій.
- Заміна стандартного склопакета на енергозберігаючий.
Як прибрати цвіль з вікон в домашніх умовах
Конденсат являється причиною утворення цвілі в кутах вікон, куди він стікає. Якщо ви виявили чорні точки внизу віконної рами та на ущільнювачі, необхідно зайнятися їх виведенням, так як це і є пліснявий грибок.
Чим можна відмити цвіль: нашатирний спирт, оцет, відбілювач, перекис водню, бура. Як відбувається процес видалення цвілі різними засобами:
Оцет. На відкоси наноситься нерозбавлений оцет на 1 годину. Після цього оброблені зони необхідно промити теплою водою і дати просохнути. Для профілактики таку процедуру потрібно робити раз на місяць.
Відбілювач. Звичайна білизна є альтернативою усім дорогим засобам від цвілі. Перед тим, як працювати з відбілювачем, обов'язково одягніть гумові рукавички. На заздалегідь очищену поверхню розпороште розбавлену білизну і залиште висихати. Після обробки проблемних зон цим засобом краще вийти на пару годин з приміщення, щоб пари хлору випарувалися і не принесли Вам шкоди.
Перекис водню. Місця, де виявлена цвіль, поливаємо 3% -им розчином перекису і залишаємо висихати. Люди часто користуються цим засобом, так як він нетоксичний і не залишає плям на відкосах.
Бура. Цей засіб не виділяє отруйних токсинів, тому також безпечний для здоров'я. Склянка бури розводиться 2 л води, після чого розчин наноситься жорсткою щіткою на уражену поверхню. Змивати буру не потрібно - в майбутньому вона перешкоджатиме утворенню грибка.
Нашатирний спирт. Ефективний при позбавленні від цвілі на склі і на пластику. Спирт розводять водою (1 до 1) і пульверизатором наносять на уражені зони. Через 2 години поверхню промивають теплою водою. Використовуючи нашатир, одягайте на руки гумові рукавички і забезпечте хорошу провітрюваність в приміщенні - пари засобу можуть спровокувати запаморочення, кашель, першіння в горлі і блювоту, а компоненти нашатирю здатні пошкодити шкіру рук.
Вибираючи пластикові вікна, поцікавтеся, як буде проходити монтаж, скільки років компанія на ринку, і який досвід у монтажної бригади. Компанія Вікна КОРСА виробляє і встановлює віконні конструкції з 1998 року. Кожна монтажна бригада має багаторічний досвід і проходить щорічну сертифікацію. Надійні вікна і якісний монтаж вбережуть Вас від появи проблем з віконними конструкціями в майбутньому, наприклад, такої, як утворення цвілі. Для замовлення вікон і отримання професійної консультації телефонуйте на гарячу лінію за номером 0 (800) 210-210 або залишайте заявку по кнопці нижче.