Скільки грошей економлять металопластикові вікна?

Скільки грошей економлять металопластикові вікна?
Скільки грошей економлять металопластикові вікна

Таке питання ставить перед собою кожен, хто планує ремонт чи утеплення житла. Адже ваші старі вікна, можливо, ще «нічого» та могли б якийсь час постояти. Проте наскільки це виправданий крок?

Компанія «Вікна Корса» вже багато років приділяє увагу енергоефективності своєї продукції та параметрам, які допоможуть заощаджувати кошти нашим клієнтам у майбутньому. 

Коефіцієнти опору тепловтрати профільної системи та склопакета є найважливішими показниками для віконної конструкції. Саме на них варто звернути увагу при виборі конфігурації майбутніх вікон. 

Дуже часто клієнти роблять помилку, обираючи 5-ти або 6-камерну профільну систему та однокамерний склопакет. Для того, щоб допомогти нашим клієнтам зробити правильний вибір, ми провели аналіз економічності встановлення вікон з 5-камерного профілю REHAU EURO 70 у поєднанні з різними склопакетами:

- 1-камерний 4-16-4Low-e (24 мм);
- 1-камерний 4-16-4Low-e + Arg (24 мм);
- 2-камерний 4-12-4-8-4Low-e (32 мм);
- 2-камерний 4-12-4-8-4Low-e + Arg (32 мм);
- 2-камерний 4Low-e + Arg-16-4-12-4Low-e + Arg (40 мм);
- 2-камерний 4Low-e + Arg-16-4-12-4Low-e + Arg пласт. дист. (40 мм);
- 2-камерний 4Low-e + Kr-16-4-12-4Low-e + Kr пласт. дист. (40 мм).

Аналіз проводився за умови наявності у середньостатистичній 2-кімнатній квартирі індивідуального опалення, паливом для якого є природний газ. У розрахунках тепловтрат через вікна було прийнято регіон м. Вінниця, для якого середня температура зовнішнього повітря за опалювальний період -1,1 °С. Тривалість опалювального періоду прийнята 2100 год у зв’язку зі змінним навантаженням котла (не завжди працює на повну потужність). Коефіцієнт корисної дії джерела тепла (газового котла) прийнято 90 %. Температура повітря у житловому приміщенні згідно нормативних документів прийнята 20 °С. Витрата природного газу розраховувалась за умови, що його калорійність складає 30 МДж/м. куб.

Для порівняння енергетичної ефективності вікон було умовно прийнято, що на даний момент встановлено звичайне вікно з однокамерним склопакетом товщиною 24 мм або звичайне дерев’яне вікно без врахування втрат теплоти через підвищену повітропроникність (утеплені поролоном). Результатом заміни вікон на більш досконалі є зменшення тепловтрат.

Найвищий показник по енергозбереженню (мінімальних втратах теплоти) має вікно з найбільшим значенням термічного опору теплопередачі (0,98 (м. кв.·К)/Вт), а саме 2-камерний склопакет з пластиковою дистанцією, енергозберігаючим склом та наповненням газом Криптоном. Втрати теплоти за опалювальний період з умовно прийнятої площі засклення (10 м. кв.) з таким профілем складають 1627,71 МВт. За рахунок заміни старих вікон на більш досконалі, досягається економія коштів за паливо у розмірі 342 грн (61,2%) за опалювальний сезон при діючому тарифі 3,6 грн/м. куб. (обсяг споживаного газу значно менший ніж 1200 м. куб.), витрати коштів на паливо при цьому – 217 грн (60 м. куб.). Витрата природного газу за опалювальний сезон для забезпечення комфортних умов у приміщенні зі звичайними вікнами складає 155 м. куб.

Результати розрахунку економії при використанні різних склопакетів у вікнах REHAU наведені у таблиці 1.

Таблиця 1

Результати розрахунку економії

Оцініть цю сторінку
Середнє: 5 (4 голоса)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню