Таке питання ставить перед собою кожен, хто планує ремонт чи утеплення житла. Адже ваші старі вікна, можливо, ще «нічого» та могли б якийсь час постояти. Проте наскільки це виправданий крок?
Компанія «Вікна Корса» вже багато років приділяє увагу енергоефективності своєї продукції та параметрам, які допоможуть заощаджувати кошти нашим клієнтам у майбутньому.
Коефіцієнти опору тепловтрати профільної системи та склопакета є найважливішими показниками для віконної конструкції. Саме на них варто звернути увагу при виборі конфігурації майбутніх вікон.
Дуже часто клієнти роблять помилку, обираючи 5-ти або 6-камерну профільну систему та однокамерний склопакет. Для того, щоб допомогти нашим клієнтам зробити правильний вибір, ми провели аналіз економічності встановлення вікон з 5-камерного профілю REHAU EURO 70 у поєднанні з різними склопакетами:
- 1-камерний 4-16-4Low-e (24 мм);
- 1-камерний 4-16-4Low-e + Arg (24 мм);
- 2-камерний 4-12-4-8-4Low-e (32 мм);
- 2-камерний 4-12-4-8-4Low-e + Arg (32 мм);
- 2-камерний 4Low-e + Arg-16-4-12-4Low-e + Arg (40 мм);
- 2-камерний 4Low-e + Arg-16-4-12-4Low-e + Arg пласт. дист. (40 мм);
- 2-камерний 4Low-e + Kr-16-4-12-4Low-e + Kr пласт. дист. (40 мм).
Аналіз проводився за умови наявності у середньостатистичній 2-кімнатній квартирі індивідуального опалення, паливом для якого є природний газ. У розрахунках тепловтрат через вікна було прийнято регіон м. Вінниця, для якого середня температура зовнішнього повітря за опалювальний період -1,1 °С. Тривалість опалювального періоду прийнята 2100 год у зв’язку зі змінним навантаженням котла (не завжди працює на повну потужність). Коефіцієнт корисної дії джерела тепла (газового котла) прийнято 90 %. Температура повітря у житловому приміщенні згідно нормативних документів прийнята 20 °С. Витрата природного газу розраховувалась за умови, що його калорійність складає 30 МДж/м. куб.
Для порівняння енергетичної ефективності вікон було умовно прийнято, що на даний момент встановлено звичайне вікно з однокамерним склопакетом товщиною 24 мм або звичайне дерев’яне вікно без врахування втрат теплоти через підвищену повітропроникність (утеплені поролоном). Результатом заміни вікон на більш досконалі є зменшення тепловтрат.
Найвищий показник по енергозбереженню (мінімальних втратах теплоти) має вікно з найбільшим значенням термічного опору теплопередачі (0,98 (м. кв.·К)/Вт), а саме 2-камерний склопакет з пластиковою дистанцією, енергозберігаючим склом та наповненням газом Криптоном. Втрати теплоти за опалювальний період з умовно прийнятої площі засклення (10 м. кв.) з таким профілем складають 1627,71 МВт. За рахунок заміни старих вікон на більш досконалі, досягається економія коштів за паливо у розмірі 342 грн (61,2%) за опалювальний сезон при діючому тарифі 3,6 грн/м. куб. (обсяг споживаного газу значно менший ніж 1200 м. куб.), витрати коштів на паливо при цьому – 217 грн (60 м. куб.). Витрата природного газу за опалювальний сезон для забезпечення комфортних умов у приміщенні зі звичайними вікнами складає 155 м. куб.
Результати розрахунку економії при використанні різних склопакетів у вікнах REHAU наведені у таблиці 1.
Таблиця 1