Що потрібно знати перед будівництвом будинку: поради на етапі будівництва віконних, дверних і гаражних проємів

Що потрібно знати перед будівництвом будинку: поради на етапі будівництва віконних, дверних і гаражних проємів

Щоб максимально зберегти тепло в будинку, варто замислитися про збереження тепла та енергоефективності ще на етапі проектування. Проект дає можливість побачити загальну картину процесу будівництва і розумно розподілити фінансові ресурси, виявити моменти для скорочення витрат. Щоб заощадити витрати і зробити будинок максимально енергозберігаючим, необхідно знати деякі нюанси.

Віконні проєми

Від правильного і якісного монтажу вікон залежить, наскільки тепло буде в приміщенні. Тому для цього процесу варто обирати досвідчену ліцензовану компанію з сертифікованими монтажниками, ну і самому знати деякі нюанси і хитрощі монтажу металопластикових вікон. Віконні отвори бувають з “чвертю” і без. Що це, як відсутність або наявність “чверті” впливає на подальшу експлуатацію вікна і які є ще способи утеплення віконного отвору, - про це читайте далі.

Утеплення віконних проємів пенопластом

Віконні отвори з “чвертю” або без

Віконні “чверті” - це виступаюча частина зовнішньої стіни, передбаченої для більш надійного встановлення вікна зсередини приміщення і закриття монтажного шва від впливу зовнішніх факторів. Зараз це стара технологія, яка втрачає актуальність, поступаючись місцем новим методам монтажу. Рекомендуємо при проектуванні будинку не проектувати “чверті” в віконних проємах. Краще застосувати утеплюючий шар ззовні стіни, який перекриватиме раму вікна на 3-4 см для закриття монтажного шву і утеплення рами.

Різні технології монтажу вікна

 

Виносний монтаж конструкції в утеплювач

Особливістю технології є те, що встановлення вікон відбувається нестандартно: вони виносяться за межі проєму стіни, назовні в шар утеплення. Для реалізації цієї технології використовують спеціальні консолі кріплення. Вони встановлюються по контуру віконного отвору: знизу - посилені консолі, оскільки на них йде підвищене навантаження, а з боків і зверху конструкції - одинарні консолі з ребром жорсткості. Їх кількість розраховується залежно від габаритів вікна. Після встановлення вікна воно по контуру утеплюється разом зі стіною. Основною вимогою при такому монтажі є утеплення будинку мінімум 200 мм шаром утеплювача.

 

Переваги описуваної технології:

  • зміщення точки роси в шар утеплювача, що виключає можливість промерзання внутрішніх укосів, появи на них вологи і цвілі;
  • усунення всіх містків холоду;
  • зниження тепловтрат в 2 рази за умови, що зовнішня стіна буде утеплена відповідно до технології пасивного будинку.

 

Гаражні ворота

Наполегливо радимо перед будівництвом гаража проконсультуватися з фірмою-продавцем з приводу розмірів проємів гаражних воріт, обробки даху, механізму відкриття і закриття воріт (розміри і кріплення). Всі ці аспекти впливають на легкість і якість монтажу.
Рекомендуємо використовувати такі стандартні розміри:

Стандартні розміри гаражних воріт Hormann
 
За гаражні ворота нестандартних розмірів, які можуть бути на кілька сантиметрів менше або більше, переплата може вийти на 30% і більше. Крім того, вони доставляються довше, так як на виготовлення воріт за Вашими індивідуальними мірками потрібен додатковий період часу. Кілька зайвих сантиметрів можуть коштувати великих грошей і часу.

 

Гаражні ворота

Розсувні системи

При встановленні розсувної системи в бетонній підлозі необхідно підготувати штробу, щоб в ній приховати монтажний шов і зробити рівень порогу на рівні з чистовою підлогою (покриттям підлоги, наприклад, таким як плитка або ламінат). У системи з нульовим порогом ряд наступних переваг:

  • відсутній високий поріг, через який треба переступати, можна зачепитися або вдаритися;
  • суттєве зменшення тепловтрат в районі підлоги конструкції за рахунок зменшення мостику холоду.

На етапі проектування потрібно заздалегідь розрахувати наявність поглиблення в підлогу для входження профілю конструкції, підставочних профілів і утеплювача.

 

Розсувні системи

Тераси, веранди, зимові сади і альтанки

Багато людей спочатку не планують скління терас або балконів. Тільки в ході експлуатації і після заселення в будинок вони стикаються з великою кількістю проблем: неможливість відпочити на терасі в погану погоду, опале листя та сміття, яке занесло вітром, сніг взимку. Звичайнісінька скляна система захистить від пилу, дощу, снігу, вітру, птахів. Навіть при холодному склінні із застосуванням безрамного скління, алюмінієвої або металопластикової розсувної системи в приміщенні температура буде вище, ніж в незаскленому прміщенні, тому що стіна не піддається прямому впливу морозу, вітру і снігу.
При подальшому плануванні покупки скляних систем в майбутньому потрібно обов'язково звернутися до фахівців за професійною консультацією на етапі проектування, поки ще не почалося будівництво, для отримання можливостей монтажу (мало місця внизу, немає жорсткого кріплення зверху). Консультанти порекомендують тип скління (тепле/холодне), допоможуть Вам визначиться з точними розмірами і габаритами, відштовхуючись від Ваших бажань.

 

Тераси, альтанки, балкони і зимні сади

 

Для отримання консультації телефонуйте на гарячу лінію 0 (800) 210-210 або залишайте заявку вже зараз.
 

Залишити заявку

 

Оцініть цю сторінку
Середнє: 5 (12 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню