Новий рік - два слова, які асоціюються зі святковою метушнею та чарами, домашнім затишком і подарунки під новорічною ялинкою. Недостатньо обвішати ялинку новорічними кулями та розвісити гірлянди по стінах. Створити максимум святкового настрію дуже просто - зайнятись прикрашенням вікон до нового року, які перетворять дім в справжню казку.
Робим прикраси до різдвяних і новорічних свят своїми руками
Кожен прикрашає свій дім виходячи з власної уяви. Хто воліє купити готовий декор, інші роблять його самостійно. Найлегший варіант прикрасити вікна - вирізати сніжинки та прикріпити їх. Це не єдиний спосіб. Ось мала частина ідей, як можна прикрасити вікна до нового року:
- Використання зубної пасти;
- Використання різнокольорових гірлянд, в тому числі паперових;
- Різдвяні та новорічні віночки, зроблені своїми руками;
- Використання фарби для розфарбовування;
- Витинанки - майстерність, яка застосовується для виготовлення новорічних прикрас на вікна.
Які потрібні матеріали для новорічних прикрас на вікна
Головний матеріал, що використовується - папір. З нього можна вирізати сніжинки на вікна, змайструвати гірлянди та інший декор.
При створенні декору використовують наступні матеріали:
- Вата;
- Нитки;
- Стрічки;
- Шишки;
- Новорічний дощик та мішура;
- Буси;
- Кулі;
- Інші матеріали.
Мінімум кмітливості та часу й Ваше вікно перетворюється в справжні чари.
Декор та варіанти прикрашення вікон на Новий рік
Сніжинки
Перед тим, як прикрасити вікна до нового року сніжинками, потрібно їх змайструвати. Рекомендується брати білі серветки, так як вони достатньо тонкі та добре кріпляться. Є простий метод для оформлення сніжинки:
- Необхідно взяти серветку й вирізати з неї рівне коло.
- Потім зігнути коло на 6-8 частин.
- Намалювати будь-який орнамент та вирізати по контуру.
- Розгорнути.
Таким чином можна зробити велику кількість різноманітних сніжинок, наносячи різноманітні узори. Також можна вирізати сніжинки за готовими зразками.
Після того, як потрібна кількість сніжинок вирізана, їх розміщають на вікна в будь-якому порядку чи складають певну композицію, яка дозволяє гарно прикрасити вікна.
Новорічні та різдвяні вінки
Вишукано та креативно виглядає оформлення святковим вінком. Він продається практично в кожному магазині, але краще виготовити його самостійно.
Для основи знадобиться:
- Лист щільного картону;
- Ялинкові або соснові гілки;
- Ножиці;
- Клейовий пістолет;
- Золотиста атласна стрічка;
- Елементи для декору: шишки, кульки, буси, дощик, бантики, стрічки тощо.
Процес виготовлення:
- За допомогою циркуля на картоні креслим коло діаметром 30 см, всередині нього ще один діаметром 25 см. В результаті вийде кільце товщиною приблизно 5 см. Кільце, яке вийшло, обмотуєм золотою стрічкою (вона допоможе в кріпленні гілок та приховає просвіти).
- Приступаємо до кріплення гілок. Кожну гілочку вставляєм в кишеньку стрічки біля основи та зав'язуєм ниткою. Кріпим гілочки по всій основі кола, cкріплюємо їх одну з одною за допомогою степлера. Дуже гарно виглядають гілочки з натуральними шишками.
- Далі переходимо до прикрашення вікна. Для цього використовується декоративний сніг у вигляді спрею та різноманітні новорічні прикраси. Декор залежить виключно від фантазії кожної людини.
Порада! Прикріпіть до вінка висушені кільця апельсину чи лимону. Аромат хвої та цитрусу наблизить свято.
Такий вінок, що прикрашає вікно, буде радувати око не тільки господарям квартири, але й людям, які проходять поруч.
Гірлянди
При слові паперова гірлянда одразу уявляються кільця, з'єднані між собою. Застосувавши трішки уяви можна зробити оригінальні паперові гірлянди, наприклад, із зірок.
Для цього знадобиться:
- Різнокольоровий блискучий папір;
- Клей;
- Нитки;
- Блискітки.
Процес створення:
- На блискучих листках намалювати потрібну кількість зірок різного розміру та вирізати.
- Взяти міцні нитки та за допомогою клею "Момент" приклеїти до них зірочки. Зірки можна приклеювати в хаотичному порядку. Гірлянда готова.
Святковий декор з гуаші та зубної пасти: інструкція зі зразками
Цей метод дуже старий. Ним користувались ще наші мами. Потрібно розвести зубну пасту у воді, взяти губку чи спонж і підготовити різноманітні новорічні трафарети. Пасту краще наносити губкою, адже якщо просто розбризкувати, то виходить матова поверхня. Для тих, хто має художній талант, можна не користуватись трафаретами, а створювати малюнок від руки.
Можна намалювати гарні візерунки або малюнки гуашшю. Зробити це досить не складно:
- Підготувати та роздрукувати трафарет, що сподобався. Щоб зробити шаблон для малювання потрібно роздрукувати ескіз, наклеїти на картон та вирізати серединку.
- Для створення зимової атмосфери рекомендується використовувати біло-блакитні відтінки.
- Підготовлені трафарети приклеюються на вікна, а пусті місця ретельно промазуються гуашшю.
- Дочекатись повного висихання та забрати трафарети.
Якщо є бажання, можна змастити зроблені малюнки блискітками.
Новорічні зірочки
Новорічні зірочки можуть стати святковим декором вікон. Для створення знадобляться нитки та дріт:
- Достатньо взяти м'який дріт та сформувати ескіз зірки. Намагаємося, щоб промінчики зірки були однакової довжини.
- Берем в'язальні нитки (вибір залежить тільки від особистих переваг). Щоб прикріпити нитки до зірочки знадобиться прозорий клей "Момент".
- Наносимо небагато клею на зірку та починаємо щільно обмотувати ниткою дріт.
- Також можна обмотати зірку нитками по контуру, щоб вона була не прозорою.
Новорічні кульки
Новорічні кульки призначені не тільки для ялинки. Вони чудово виглядають і при декоруванні вікон. Кулі, підвішені на стрічках, будуть кожен раз обертатись при відкриванні та закриванні штор. Їх можна розміщати поодинці або цілими гронами.
Витинанки – незвичайний спосіб прикрашення вікон в Новий рік
Витинанки – термін, який означає вирізку паперу. Дуже нагадує звичайне "оригамі", тобто за допомогою зарубок з одного листа виходить об'ємне зображення.
На початку 20 століття витинанки завоювали велику популярність при створенні святкового декору, в тому числі й до Нового року.
Витинанки чудово виглядають на вікнах. Для створення витинанок використовується всього лиш зразок і канцелярський ніж. Зразки можна знайти найрізноманітніші.
Шаблони прикрас на вікна до Нового року
Трафарети для прикрас на вікна на Новий рік своїми руками
Нарівні зі зразками, які є в мережі, їх можна зробити своїми руками. Потрібно всього лиш мінімум навичок малювання олівцем та власна уява. На папері можна вибрати найрізноманітніші шаблони на новорічну тематику: рукавиці, валянки, іграшки, гірлянди та багато-багато іншого.
Якщо навички юного художника відсутні, нічого страшного. Можна використовувати трафарети, роздрукувати та перенести на картон. Даним шаблоном можна буде користуватися не один рік.
Декоруємо карниз та підвіконня
Оформлюючи вікна до нового року не варто забувати про карниз та підвіконня. Для декорування підвіконня чудово підійдуть різні свічки, які принесуть в дім максимум затишку. Як додаткові прикраси можна застосоувати мішуру та гірлянди. Також на підвіконні можна створити казкове селище, використовуючи різні фігурки.
При декоруванні підвіконня враховуйте його ширину. Якщо підвіконня достатньо просторе, на нього можна поставити мініатюрну ялинку.
Ялинка - стандартна прикраса свята. Але представити її можна по різному, наприклад, можна змайструвати ялинку в стилі канзаші чи з ватних дисків. Така мініатюра буде гарно виглядати на підвіконні.
Карниз можна прикрасити ялинковими шарами, для цього прикріпіть їх в одну лінію, як гірлянду. Перевагою даної прикраси буде те, що вона не залишить відбитків й не складе труднощів при знятті.
Робимо прикраси на вікна до Нового року з підручних матеріалів з дітьми
Щоб зробити елементи для оформлення свята, не обов'язково купувати дорогі матеріали. Іноді достатньо тих, які лежать під рукою. Саморобні іграшки не тільки дешевші магазинних, але й зроблені з душею.
Фігурки з ниток
Об'ємна кулька, зроблена з ниток, повітряної кульки та клею:
- Взяти клей ПВА та змішати його з водою (50 г), перемішати.
- Трохи надуваємо кулю, нитку обмокаємо в клей і починаємо обмотувати кульку в хаотичному порядку. Це потрібно для того, щоб куля тримала форму.
- Залишаємо кульку на добу.
- Зранку проколоти кульку і дістати її через отвір між нитками, не пошкодивши саморобку.
Такі чудові кулі гарно доповнять святкове вікно.
Якщо зробити декілька куль різних розмірів - можна оформити з них гірлянду
Сніжинки з пластикових пляшок
Для цього знадобиться:
- Пластикові пляшки;
- Ніж;
- Гуаш;
- Пензлик.
Для початку потрібно відрізати дно в пластикових пляшок Тепер розфарбувати дно пляшок гуашшю. В пріоритеті синя, голуба та біла фарби. Після висихання можна кріпити сніжинки на вікно.
Такі іграшки будуть гарно виглядати не тільки на вікнах, але й на ялинці, встановленій на підвіконні. З них також можна зробити гірлянду.
Макаронні прикраси
Створюючи прикраси на вікна з макарон, Ви незабутньо проведете час з дітьми. Для створення знадобляться макарони, які сподобались, фарби та клей. Зробити прикрасу дуже просто, справляться навіть найменші діти.
Для початку на листочку викладається візерунок з макарон, потім з`єднання промазується клеєм і прикраса майже готова. Залишається лише прикрасити. Прикрашати можна будь-яким способом - дітки доросліші можуть використовувати акрилові фарби, трохи менші - гуаш. Також можна на клей ПВА нанести цукор чи манку - буде сніжний ефект. Можна використовувати блискітки, які продаються у відділах для нігтів. Загалом, фантазію можна проявляти, як завгодно.
Розфарбовані шишки
Немає нічого простішого декору з ялинкової чи соснової шишки, адже її потрібно лише розфарбувати. Дуже оригінальна ідея - розфарбувати декілька шишок зимовими кольорами, помістити в прозору вазу й поставити на підвіконня. Біля вази розмістити ялинкові гілочки. Також можна нанести на пофарбовану шишку штучний сніг - виглядає дуже гарно.
За допомогою шишок можна створити чудові прикраси для вікон, застосувавши додатковий декор.
Фото-підбірка ідей для новорічних прикрас
Отже, прикрасивши вікна в квартирі, Ви наблизите майбутню чарівну ніч. Оформлення дому, в тому числі й прикрашення вікон, невід'ємна частина в підготовці до свята. Неважливо, чим прикрашені вікна - купленим декором чи зробленим власними руками, важливо, що в це вкладена частинка душі. Новий рік, переступивши через поріг Вашого дому, принесе Вашій сім'ї тільки радість та взаєморозуміння.