Якими мають бути сучасні вікна? Енергоефективними, надійними, інноваційними та комфортними у використанні. Питання комфорту – це і питання безпеки: ми спокійні, коли знаємо, що захищені. Як показують статистичні дані, більшість проникнень у приміщеня відбуваються саме через вікна, а для досвідченого злодія злам звичайного пластикового вікна займе менше ніж хвилину. Але, якщо це вікно із захистом від злому, шанси зловмисників на успіх сильно знизяться. Отже, якими мають бути вікна із захистом від злому та що саме включає в себе це поняття? У цій статті ми обговоримо все, що вам потрібно знати про зламобезпеку та протизламні вікна.
Які бувають класи зламостійкості та що вони означають?
Протизламні вікна передбачають наявність додаткових елементів захисту, які призначені на перешкоджання спроб зловмисників проникнути всередину приміщення та якнайдовше затримати їх. До цих елементів входять: фурнітура, склопакет та армування.
Безпека будівлі визначається класами протизламності, які регулюються європейським стандартом DIN EN V 1627. Стандарт передбачає визначення видів небезпеки та способи протидії їм технічними рішеннями. Відповідно до цього стандарту, захист від злому в обов’язковому порядку регулюється загальноєвропейськими нормами.
Існує 6 класів захисту RC (від англ. Resistance Class – клас стійкості), від RC1 до RC6. Клас протизламності вікна визначається шляхом проведення тестувань. Максимальний клас зламостійкості пластикових вікон – RC3.
У цьому тесті здійснюється реалістична спроба злому (атака інструментами), яка базується на поведінці професійних грабіжників і виконується за допомогою визначеного набору інструментів, який залежить від класу стійкості. Вирішальним фактором є час, необхідний інспектору для відкриття віконної конструкції.
Вікна без захисту
Оскільки вони не мають навіть мінімального захисту, їх можна зламати за короткий проміжок часу, не використовуючи спеціальний інструмент.
Клас зламостійкості RC1
Вікна з таким класом протизламності не зможуть вибити застосувавши фізичну силу тіла (руки, ноги). Клас RC1 не передбачає визначення часового проміжку стійкості до зламу.
Клас зламостійкості RC2
Вікна з класом RC2 мають покращений захист від таких інструментів, як плоскогубці, викрутки та інструменти для свердління. Віконна рама та фурнітура здатні витримувати додаткове навантаження. Віконні конструкції класу RC2 можуть витримувати вплив інструменту до 15 хвилин.
Клас зламостійкості RC3
Вікна з таким класом безпеки передбачають захист від досвідчених зломників, які використовують важкі інструменти, такі як лом, цвяходер та потужні викрутки. Віконні конструкції класу RC3 можуть витримувати вплив складного інструменту до 20 хвилин.
Які протизламні вікна виготовляє КОРСА?
Усі вікна КОРСА за замовчуванням комплектуються фурнітурою Winkhaus activPilot Concept, яка має, щонайменше, одну протизламну пару: восьмикутну грибоподібну цапфу та стальний зачеп. Завдяки своїй конструкції, такі пари не дозволяють підчепити й легко видавити стулку вікна, як це можна зробити зі стандартним вікном без елементів захисту. За бажанням замовника вікна КОРСА можуть виготовлятися відповідно до максимального класу зламостійкості RC3.
Крім протизламних елементів вікна комплектуються ручками з замком. Такі ручки блокують рух фурнітури, що унеможливлює відкриття вікна зовні шляхом маніпуляцій з фурнітурною планкою.
Протизламна фурнітура надзвичайно важливий та ефективний елемент вікна, але для того, щоб вікно відповідало стандартам протизламності воно має бути оснащене посиленим армуванням профілю, вклеєним склопакетом та броненакладкою на ручку, яка захищає від можливого висвердлення.
Крім того, для протизламних вікон використовуються склопакети зі склом, яке стійке до механічного впливу. На сьогодні існує два найрозповсюдженіших варіанти протиударного скла: триплекс та загартоване скло.
Скло триплекс складається з декількох листів скла, які з’єднані між собою плівкою. Якщо скло розбивається, то не розсипається, як це буває у випадку зі звичайним склом, а залишається на плівці.
Загартоване скло виготовляється за спеціальною технологією: спочатку розігрівають до високих температур, а потім поступово охолоджують. Це й називається процесом гартування. У результаті скло стає напрочуд міцним та стійким до механічних пошкоджень. У випадку розбиття скло розсипається на безліч маленьких та не гострих уламків.
До того ж може бути використана спеціальна захисна плівка для скла, яка витримує великі навантаження. Наші менеджери індивідуально підберуть необхідну комплектацію склопакета та порадять найкращий варіант відповідно до ваших бажань та необхідного класу протизламності.
Як визначити необхідний рівень захисту?
Для впевненості у безпеці свого дому, не завжди потрібен максимальний клас зламостійкості. Велике значення також має тип будівлі, місцезнаходження та наскільки легко потенційний злочинець може отримати доступ до об’єкта.
Пройдіть коротке опитування та дізнайтеся, який клас зламостійкості вікон потрібен саме вам.
Для замовлення надійних протизламних вікон телефонуйте за номером 0800-210-210 або заповнюйте форму на сайті. Наші консультанти залюбки допоможуть вам з вибором та порадять найкращий варіант скління.
Потурбуйтесь про свою безпеку вже сьогодні!