Секрети вибору вікон від нашого експерта

Секрети вибору вікон від нашого експерта

Правильний вибір вікон, в першу чергу, залежить від потреб замовника і його пріоритетів.

Розглянемо типові ситуації встановлення вікон:

  1. Перше встановлення вікон у приватну новобудову - котедж чи сучасну квартиру
  2. Заміна вікон в старій оселі
  3. Вікна для багатоквартирної новобудови

При склінні нового котеджу або дорогої квартири реальним пріоритетом замовника буде надійність експлуатації вікон, їх енергоефективність, справедливе співвідношення ціна-якість. Таким замовникам найлегше отримати правильний вибір за свої гроші, за винятком випадків коли вибір доручено підряднику по будівельних роботах. Обираючи постачальника, замовник зверне увагу на реальну репутацію і досвід компанії-виробника, відгуки друзів та просто відгуки про компанію в Інтернеті.

Як правильно вибрати вікна для котеджів і нових квартир?

Звертайтесь в компанії з перевіреною репутацією

Отже, перша порада таким замовникам - звертайтеся до компаній з перевіреною репутацією незалежно від їх розміру. Це може бути як компанія-виробник, так і дилерська компанія з багаторічним досвідом, але спільною характерною особливістю є відчутна клієнтами участь власника та реальний контроль за задоволенням клієнтів. Особистий контроль відповідального власника - це найкраща гарантія. Компанія з гарною репутацією запропонує Вам декілька варіантів вікон з різною енергоефективністю (під Ваші потреби і бюджет), забезпечить належний рівень сервісу, професіоналізм на замірах та встановленні, відповідально порадить Вам складні технічні рішення, а саме: правильне утеплення суміжних зон, необхідне підсилення конструкцій, якісні монтажні матеріали та інші технічні нюанси у Вашій конкретній ситуації.

Зверніть увагу на цінову нішу компанії

Друга порада - зверніть увагу на кількість брендів вікон, які пропонує Вам компанія. Дилер, який декларує готовність поставити вікна будь-якої ціни від різних виробників, зазвичай більше орієнтований на продаж будь-яких вікон, ніж на реальне задоволення клієнта. Якщо дилер багато продає найдешевші металлопластикові вікна відповідної якості, то він не завжди може забезпечити професіональні заміри, технічну компетенцію в деталях та професійне встановлення дійсно гарних вікон. Пригадайте чи залежить якість рекомендацій поганого лікаря від того, скільки Ви йому заплатите? З пластиковими вікнами приблизно так саме: тут багато технічних нюансів, які вимагають досвіду, тож справжні фахівці чітко розуміють цінність надійного виробника.

Важливі нюанси енергоефективності

Власники нових котеджів та сучасних квартир особливо зацікавлені у високій енергоефективності. Такі замовники більше за інших звертають увагу на глибину профілю та кількість камер, енергоефективність склопакету. Втім наш досвід показує, що багатокамерні глибокі та гарні на вигляд профілі досить часто є технологічно неопрацьованими.

Низька ціна на багатокамерні системи - це зачасту данина зростання попиту від компаній, які орієнтовані виключно на обсяги продажу. Вікна від таких компаній, разом зі слабеньким професіоналізмом монтажників, з часом вигинаються, продуваються, змінюють колір і просто нормально не відкриваються.

Дуже прикро за клієнтів, які “клюнули” на рекламу і ціну масового бренду та нещодавно встановили, зовсім не за копійки, зовні гарні вікна глибиною 80 мм. Реального сервісу такі клієнти можуть і не отримати і звертаються до наших представників з проханнями регулювання вікон. 

Навіть наша експертиза, професіоналів з 20-річним досвідом, демонтаж і новий професійний монтаж цих вікон не допоможе, якщо контури і тип армування масивного профілю не були продумані належним чином, якщо замірник на врахував нюанси подальшого утеплення, оздоблення/підлоги та водовідведення.

В той же час до нас, як до виробника сучасних склопакетів, часто звертаються з проханнями заміни старих склопакетів на енергоефективні. Ми бачили достатньо ПВХ-вікон від різних маловідомих і вже не існуючих, але відповідальних свого часу компаній, які бездоганно працюють 20 років поспіль. 

Тому зачасту набагато краще замовити вікна 5-ти або навіть 3-камерного профілю зі склопакетом, який має 2 енергоефективних скла, інертний газ і пластикову дистанційну рамку, плюс професійний ізоляційний монтаж за ДСТУ від надійної компанії, ніж пластикові вікна з більш широким профілем та сумнівним склопакетом від бренду нижнього цінового сегменту.

Репутація і реклама

Тож третя наша порада як правильно вибрати вікна власникам дорогої нерухомості - не змішуйте понять репутація та кількість реклами. Сучасні бренди нижчого цінового сегменту витрачають багато коштів на рекламу. Будьте уважні, активна реклама не компенсує технологічної непродуманості та непрофесіоналізм представників. Зважте, що кількість камер профілю та його системна глибина далеко не є тотожними якості металопластикового вікна. 

  • Щоб визначити професіоналізм компанії, зверніть увагу чи пропонує Вам компанія ізоляційний монтаж або порахує тільки тоді, коли Ви попросите? 
  • Оцініть реальність післяпродажного сервісу - чи знайдете-пригадаєте Ви, де та компанія, яка повинна професійно виконати регулювання?
  • Запитайте, чи здійснює компанія регулювання взагалі? Які є відгуки інших клієнтів?

Адже після усадки новобудови та півроку-року експлуатації нових вікон Вам гарантовано потрібно буде регулювання фурнітури вікон-дверей. 

Ваші знайомі майстри в таких ситуаціях розведуть руками, адже для регулювання потрібен фахівець з відповідними навичками та інструментом плюс професійно встановлені металопластикові вікна. Надійні компанії надають таку послугу безкоштовно протягом гарантійного терміну, і Ви зможете поспілкуватись з майстрами про якість різних вікон для скління. 

Можливо, Ви чули про фірми одного дня, які телефонують і пропонують нібито послуги регулювання пластикових вікон? Величезна кількість пластикових вікон в Україні вже встановлена безвідповідальними компаніями, і саме незадоволені потреби їх власників уможливлюють існування “телефонних регулювальників”, які в кращому випадку просто дорого продають нові ущільнювачі, а в гіршому - беруть аванси за нові вікна і зникають. 

Якісні пластикові вікна для скління балкону чи лоджії, приватного будинку чи квартири - це у будь-якому випадку недешева інвестиція, технологічно складний продукт, який вимагає реального професіоналізму у виготовленні та у замірах/встановленні, тож підсумовуючи власникам нових котеджів та квартир ми радимо найбільшу увагу звернути саме на вибір постачальника/монтажників, ніж на віртуальні цифри показників енергозбереження чи найнижчу ціну.

Заміна вікон в квартирах і будинках вторинного ринку нерухомості

Заміна вікон в старій оселі

Власники старих осель, як і власники дорогої нової нерухомості, хочуть надійного функціонування вікон, але зазвичай основним пріоритетом є найнижча ціна. Не будемо повторювати рекомендації по визначенню надійної компанії та дамо для таких ситуацій наступні поради:

По-перше, визначте для себе можливість скористатися програмами компенсації на заміну вікон та кредитування. Нормальною ринковою практикою наразі є рекомендації продавців з підбору тих вікон, за які Ви можете отримати компенсацію від ЄБРР або від держави. Компенсація надається шляхом погашення частки кредиту на купівлю вікон, тож додатковим плюсом таких програм є розширення Ваших можливостей за рахунок прийнятного кредиту без застави. 

Зворотня сторона - для отримання компенсації Ви повинні відповідати вимогам банку по кредитоспроможності. Компенсація 35% вартості вікон в валюті по програмі IQ Energy є наразі найкращим варіантом, тож при реальній потребі заміни вікон радимо скористатись такою можливістю.

Якщо Ви пенсійного віку або за якихось інших причин банк має сумніви у Вашій кредитоспроможності, радимо залучати дітей або інших родичів з достатніми офіційними доходами - такі можливості покращити свої умови суттєвою частиною за рахунок ЄБРР в житті випадають нечасто!

З 1 серпня 2018 року саме власники старих осель опинилися в привілейованому становищі, оскільки Європа припинила надавати компенсації на вікна для українських новобудов. Додатковим аспектом є перевірка програмою IQ Energy вимог по енергоефективності таких вікон, тож по цій програмі Ви зможете замовити пластикові вікна, які повинні бути достатньо енергоефективними. 

Конкретну комплектацію вікон з сертифікатом на офіційному сайті IQ Energy  Вам повинен порадити продавець вікон, він же повинен надати всі необхідні документи для отримання компенсації.

Додаткові опції при виборі вікон

Друга порада при заміні вікон - послухайте продавця про додаткові опції вікон у Вашу оселю. Професійний консультант не просто порахує Вам вартість вікон, а розпитає на якому поверсі Ви мешкаєте, чи приходять до Вас малі діти, чи виходять у Вас вікна на сонячну сторону тощо. Такі прості запитання з одного боку свідчать про професіоналізм продавця, а з другого боку покажуть, чи доцільно запропонувати Вам вікна з підвищеною зламобезпекою, дитячим замком на стулку або склопакет з сонцезахисним мультифункціональним склом. Такі дрібниці не так багато коштують, але навіть в старій оселі при найпростіших 3-камерних вікнах дозволяють суттєво підвищити Вашу радість від нових вікон.

Склопакети

Третя порада - дізнайтесь більше про виробництво склопакетів у потенційного постачальника вікон. Покупні склопакети - це досить часто різні постачальники, про яких клієнт ніколи не дізнається. Хто запропонував склопакет виробнику сьогодні дешевше, у того й купили.

Виготовлення склопакетів
 
 

Дешеві склопакети - це герметики сумнівної якості, відсутність суворого контролю за бульбашками в склі та його кольором, недотримання технології роботи з молекулярним ситом. Наслідком цього є короткі терміни герметичності склопакетів, можливість їх запотівання всередині та дефекти прозорості.

У вікні грубо кажучи 90% площі займає саме склопакет, а не рама/стулки, тож важливість якісного склопакету складно переоцінити.

Енергозберігаючі склопакети

Саме показники енергозбереження склопакету найбільше впливають на енергоефективність вікна в цілому. Додавання в склопакет інертних газів Аргон та Криптон значно збільшує енергоефективність вікна, при цьому не суттєво збільшує  їх вартість.

Аргон і Криптон - абсолютно безпечні для людини інертні гази. Поширена думка про те, що вони швидко “виходять” зі склопакету правдива лише для неякісного виробництва. Адже якщо для виробництва склопакетів використовується герметик високої якості та контролюється суцільність (без розривів) нанесення його на дистанційну рамку, то згідно численних незалежних західних досліджень гарантується зберігання мінімум 90% обсягу газу в склопакеті протягом 10 років. Однозначно - ніхто з виробників дешевих вікон не переймається забезпеченням такої якості склопакетів при їх масовому виробництві на продаж виробникам рам подешевше.

 

 

Також це фізично неможливо при власному напівкустарному виробництві склопакетів виробниками рам. Обидва типи виробників дуже поширені на віконному ринку.

При встановленні вікон в новобудові забудовника, як правило, зовсім не турбує ані реальна якість вікон та їх монтажу, ані будь-який реальний сервіс після їх встановлення. Головна турбота пересічного забудовника -  це найбільший заробіток з кожного квадратного метра площі та мінімально необхідні папери для введення будинку в експлуатацію.

 

 

З компаній, які працюють на такому ринку (у фахівців він називається об’єктним ринком) забудовники “вижимають” найнижчу, просто не можливу ціну. Дуже часто такі виробники просто не мають в штаті реальних фахівців з сервісного обслуговування вікон, та й взагалі до поняття якості та гарантії ставляться суто формально.  

Саме тому найкраща і фактично єдина порада при купівлі такої нерухомості - одразу домовитись із забудовником про самостійний вибір підрядника на встановлення вікон у Вашу оселю і при цьому взагалі не розглядати пропозиції від виробників, які ставлять багато вікон на об’єктному ринку.

Про автора:

Романєєв Олександр, у 1998 році започаткував виробництво вікон під ТМ КОРСА. Компанія КОРСА серед фахівців відома своєю стабільно високою якістю вікон з профілів REHAU та власним виробництвом ексклюзивних склопакетів - поєднання пластикової дистанційної рамки SWISSPACER і газу Криптон. 

Компанія є власником патентів на складні конструкції. З 2017 року ТМ КОРСА запровадила роботу мережі партнерів у власній CRM, яка суттєво спрощує новим представникам професійну роботу з клієнтами, легке створення унікальних онлайн-пропозицій  і забезпечує єдині гарантійні і сервісні умови клієнтам ТМ КОРСА по всій території Україні.

ТМ КОРСА заохочує своїх клієнтів на публічні відгуки на Форумі КОРСА на Фейсбуці.

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.6 (11 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню