Енергоефективні вікна. Як правильно обрати?

Енергоефективні вікна. Як правильно обрати?

Енергоефективні вікна давно перестали бути елементами розкоші. Зараз вікно це не тільки елемент інтер’єру та екстер’єру приміщення, а й функціональний предмет своєрідного затишку та комфорту.

теплозберігаючі вікнаЕнергоефективні вікна

Крім гарного зовнішнього вигляду, вікно має володіти енергоощадними властивостями, які своєю чергою нормуються Державним Стандартом України. Характеристикою енергетичної ефективності світлопрозорих конструкцій (вікон) є опір теплопередачі, відповідно до якого і класифікують ступінь енергоефективності вікна. Перед тим як переходити до класифікації, потрібно розібратись, що собою являє опір теплопередачі. Опір теплопередачі - величина, що характеризує здатність конструкції чи шарів матеріалу чинити опір поширенню поперечного теплового потоку. Тобто, по суті, це властивість матеріалу чи деякої конструкції створювати своєрідний "бар’єр", перешкоджаючи проходженню тепла чи холоду. Чим вище термічний опір теплопередачі конструкції, тим кращі її тепло- та звукоізоляційні властивості.

10 класів енергоефективності вікон

Згідно нормативних документів вікна за показником приведеного опору теплопередачі поділяють на 10 класів. Маркування класів енергоефективності здійснюється літерами українського алфавіту від А1 до Д2, де "А" - найкращий показник, а "Д", відповідно, - найгірший.
 

Таблиця енергоефективності склопакетів (вікон) згідно ДСТУ Б В.2.6-23:2009

Клас енергоефективності вікна

Опір теплопередачі, (м2*К)/Вт

А1

>0,8

А2

0,75...0,79

Б1

0,7...0,74

Б2

0,65...0,69

В1

0,6...0,64

В2

0,55...0,59

Г1

0,5...0,54

Г2

0,45...0,49

Д1

0,4...0,44

Д2

0,35...0,39

Примітка. Вікна, опір теплопередачі яких нижче 0,35 (м2*К)/Вт, не підпадають під класифікацію через свою низьку енергоефективність.

З часу введення в дію державного стандарту України "Блоки віконні та дверні. Загальні технічні умови." (2009 рік), технології виробництва віконних конструкцій, екологічність та якість матеріалів стрімко розвинулись, а зміни до  ДСТУ не вносились. Подібно класам енергоефективності побутової техніки, класифікація вікон поповнилась неофіційними класами енергоефективності (А+, А++, А+++). Якщо Ви десь почуєте про класи енергоефективності вікон А+...А+++, то знайте, що йдеться про світлопрозорі конструкції з термічним опором понад 0,8 (м2*К)/Вт.

Згідно з будівельними нормами, енергоефективними є вікна, приведений опір теплопередачі яких більший ніж 0,75 (м2*К)/Вт для І температурної зони (вікна класу А1 та А2) та більше ніж 0,6 (м2*К)/Вт для ІІ температурної зони (вікна класу А1, А2, Б1, Б2, В1).

Примітка. Опори теплопередачі світлопрозорих конструкцій відповідно до температурних зон України прийнято згідно ДБН В 2.6-31:2006.

Характеристика енергоефективних вікон відповідно до температурних зон України

Якщо говорити про оптимальні орієнтовні характеристики вікна, то відповідно до нормативів для І температурної зони України віконні конструкції мають бути оснащені двокамерним склопакетом (3 скла) з наповненням інертним газом, енергоефективним покриттям на внутрішній поверхні скла та 5-камерною профільною системою. Енергоощадне низькоемісійне покриття виконується іонами срібла (м’яке покриття) на внутрішній поверхні склопакета і зазвичай розташовується з боку приміщенням. Вплив на покриття різноманітних атмосферних чинників виключається шляхом розташування його з середини склопакета. Наповнення інертним газом сприяє збереженню тепла у холодні зимові дні та захисту від спеки влітку. Така комбінація позитивно впливатиме на створення комфортних умов, не переплачуючи за зайві опції вікна.

Карта температурних зон УкраїниКарта температурних зон України

Для більш південних регіонів згідно з нормативними документами (ІІ температурна зона) для створення комфорту достатньо буде вікна з однокамерним склопакетом з наповненням інертним газом, м’яким енергозберігаючим покриттям та трикамерною профільною системою.

Як Ви вже, мабуть, зрозуміли, висока енергетична ефективність вікон досягається за рахунок:

  • камерності склопакетів;
  • наповнення камер інертними газами (аргон, криптон);
  • енергозберігаючого та сонцезахисного напилення на склі;
  • використання «теплих» дистанційних рамок у склопакеті (з полімерних матеріалів).

Доволі важливим елементом енергозберігаючого вікна є фурнітура та ущільнювальні елементи. Від їх якості, досконалості будови та функціоналу залежить ефективність збереження тепла взимку, холоду влітку у комплексі з відсутністю протягів та шуму. Тому при виборі вікна необхідно звернути увагу на якість саме цих елементів у конструктиві вікна для досягнення комфорту.

Переваги енергоефективних склопакетів

Вплив різних складових вікна на рівень енергоефективності конструкції

Замовити вікно 

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.7 (13 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню