Підготовка вікон до зими

Підготовка вікон до зими

З настанням холодів питання підготовки вікон до зими стає все більш актуальним.

Як слід підготувати вікна до зими ?

Металопластикові вікна з німецького профілю REHAU особливого догляду не потребують, але деякі нескладні дії слід провести. Це збереже якість вашого вікна на довгі роки.

1. Миття вікон.

Перш за все, перед початком зимового періоду вікно слід добре вимити. Для миття варто використовувати звичайний мильний розчин або спеціальні миючі засоби, що не містять розчинників та абразивних матеріалів, які псують поверхню скла та пластику.

Миючі засоби

Мити потрібно не лише скло, а й стулку та віконну раму. Слід також приділити увагу скошеному фальцу рами. Потрібно ретельно очистити скошений фальц від бруду, який може закупорити дренажні канали, через які назовні виводиться вода.

Скошений фальцСкошений фальц

2. Очищення ущільнюючої резинки.

Наступним кроком буде очищення ущільнюючої резинки від бруду та налипань. Це потрібно для рівномірного прижиму резинки та якісної герметизації вікна. 

Ущільнююча резинкаУщільнююча резинка

3. Зимовий режим фурнітури.

Третім кроком буде переведення фурнітури вікна у зимовий режим. Дана функція є у всіх наших вікон з фурнітурою німецького виробника Gretsch-Unitas. Для якісного результату переведення режиму краще довірити нашому спеціалісту, але якщо ви впевнені в своїх силах та маєте потрібний інструмент - виконайте наступні дії:

Знайдіть всі необхідні цапфи. Їх кількість буде залежати від розмірів вашої конструкції. 

 

цапфи GU

Для переведення фурнітури у зимовий режим потрібно провернути цапфу так, щоб вона максимально змістилася у бік приміщення, як показано на фотографії.

Зимовий режим фурнітуриЗимовий режим фурнітури

Відповідно, влітку потрібно буде повернути цапфу так, щоб вона була максимально віддалена від приміщення.

Літній режим фурнітуриЛітній режим фурнітури

Для повороту цапфи потрібна викрутка типу “зірка”.

Зимній режим забезпечить більш сильний прижим вікна, так як під впливом низьких температур розміри вікна незначно змінюються і прижим потрібно відкоригувати.

4. Змащення ущільнюючої стрічки та фурнітури

Також слід один-два рази на рік, після миття, змащувати ущільнюючу стрічку та фурнітуру. Для таких дій чудово підходить силіконовий спрей-смазка, який можна придбати в автомобільних магазинах. Розпилювати спрей потрібно рівномірно, на відстані 5-10 см від ущільнюючої стрічки та фурнітури.

Всі ці нескладні дії значно подовжать життя ваших вікон, а ваше користування ними більш приємним і комфортним.

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.9 (8 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню