Утеплення балконів

Утеплення балконів
Утеплення балконів

Перш ніж замовляти утеплення балкона або лоджії, давайте визначимося, який результат ми хочемо отримати, якими властивостями повинна володіти конструкція і як ми будемо її експлуатувати.

Торгова марка Вікна КОРСА більше 24 роки проводить скління лоджій і балконів і, вивчивши потреби наших клієнтів, ми зафіксували два основні варіанти скління:

Холодне скління

Холодне скління балконів. Це скління балкона проводиться алюмінієвими конструкціями виробництва компаній Aluteh і Альтест.

При такому методі скління ви отримуєте захист свого балкона або лоджії від дощу і пилу, отримуєте красиві рами, які зручно відкриваються, не вкладаючи великих коштів. На нашу думку, цей вид скління балконів найбільш підходить клієнтам, у яких балкон відділений від житлової кімнати балконним виходом із встановленими металопластиковими вікнами та дверима. Таким чином, друга лінія оборони не дозволить проникнути прохолодному повітрю в житлове приміщення.

Тепле скління

При теплому склінні балконів допускаються два варіанти:

Перший варіант, коли замовник бажає розширити межі житлового приміщення. Це не найдешевший вид скління балконів, так як поряд з чудовими пластиковими вікнами (на нашу думку для цього відмінно підходять пластикові вікна ТМ Корса), доведеться врахувати витрати на якісне утеплення стін, стелі та підлоги вашого балкона або лоджії. Як правило, для цих цілей добре підходить і активно застосовується екструдований пінополістирол - зазвичай не менше 100 міліметрів товщиною.

Плюс обов'язковим в даному випадку є опалювальний прилад і, бажано, додаткова вентиляція отриманого приміщення.

Роздільне скління

Інший варіант скління балкона, який підійде для замовників, охочих залишити балконні двері, але в той же час розраховують на достатню кількість тепла для зберігання продуктів. На такому балконі можна без побоювань зберігати банки з консерваціями та овочі. Ми рекомендуємо робити даний вид скління балконів, використовуючи розсувні або поворотно-відкидні вікна компанії "Вікна КОРСА".

Утеплення балкона, лоджії.

Всі знають, що квартирної житлової площі багато не буває. Це і змушує багатьох мешканців вирушати на пошуки додаткових квадратних метрів на балкони. Хтось розбиває перегородку під вікном, що розділяє балкон та кухню, хтось робить з балкона додаткову кімнату. Поговоримо про те, як же перетворити балкон в теплу і затишну кімнату.

Як утеплити балкон? З чого ж почати? Почати треба зі скління.

Аналіз та підготовка конструкції балкона

Перш ніж приступити до вибору вікон, необхідно визначитися, на що вони будуть встановлюватися. Якщо парапет балкона виготовлений з міцної залізобетонної конструкції, то в цьому випадку додаткових робіт виникнути не повинно. Якщо ж в його основі будуть металеві прути, то тут доведеться зводити додатковий парапет. Фактично це звичайнісінька кладка, виконана з полегшеної керамічної цегли або піноблоку шириною близько 12 см. Переваги цегли - висока міцність і відмінний зовнішній вигляд, тому у випадку з металевим парапетом, який гармонійно виглядає, не доведеться думати, чим же з зовнішнього боку обшивати балкон. Правда, краще використовувати піноблоки. По-перше, піноблоки мають більш низьку теплопровідність, а по-друге, така кладка має набагато меншу вагу. Мінусом є лише те, що вони досить сильно піддаються дії вологи, тому без зовнішньої обробки балкона не обійтися. Її можна зробити, наприклад, з гофрованого оцинкованого заліза або використати пластиковий сайдинг.

Кладочні роботи

Кладочні роботи можуть знадобитися також у разі, якщо стіна з сусіднім балконом виконана з асбоцементного листа або ж бетонний парапет має недостатню міцність кріплень. Для того щоб уникнути будь-яких спірних питань, рекомендуємо перед зведенням парапету проконсультуватися з компанією, яка буде займатися скління.

Вибір віконних конструкцій

Тому, якщо ви шукаєте практичні, надійні вікна, які будуть мати хороші показники теплозбереження, зверніть свою увагу на ПВХ профілі з двокамерним склопакетом і звичайними розпашними стулками. Крім вікон і додаткових комплектуючих, при утепленні необхідно замовити ще і додаткові розширювальні профілі, які встановлюються зверху і з боків рами, де до неї буде примикати шар утеплювача. Додаткова відстань потрібна в зв'язку з тим, що утеплювач і вся необхідна для обробки конструкція будуть займати досить велику товщину, тому, якщо не врахувати цей факт, частина скління буде просто закрита. Відповідно, розміри розширювальних профілів будуть залежити від товщини встановленого утеплювача і внутрішньої обробки балкона.

Фінальний етап

Навіть коли скління повністю завершено балкон, зазвичай, все ще залишається зв’язаним із зовнішнім простором численними щілинами між парапетом, підлогою і стінами. Тут гарним помічником стануть поліуретанові герметики і мастики.

Теплоізоляція

Коли роботи по закладенню швів закінчені, можна приступати до самого процесу утеплення. Звичайно ж, різних способів існує досить багато, тому ми розглянемо два варіанти: з якісною теплоізоляцією, що займає досить значний простір балкона і велику кількість витрачених коштів, і скромніший варіант, який, відповідно, займає трохи менше місця і засобів.

Утеплення: варіант перший

Перш ніж описувати сам процес, давайте розберемося, що ж необхідно теплоізолювати? Якщо ви проживаєте в холодних широтах і хочете отримати високі результати від виконаної роботи, тоді теплоізоляційний матеріал необхідно встановити на парапет, підлогу, стелю і всі стіни, в тому числі і ті, які примикають до основних кімнат. Незважаючи навіть на утеплення вище чи нижче розташованих та сусідніх балконів, поперечні краї плит будуть виступати на вулицю і будуть містками для поширення холоду.

Теплопровідність

Основною характеристикою теплоізоляційного матеріалу є коефіцієнт теплопровідності або ж просто теплопровідність, який показує, наскільки добре може утримувати тепло той чи інший матеріал. Одиниця виміру - Вт/(м*К) або ж Вт/(м*С). Так як теплопровідність показує лише властивості матеріалу, в остаточному підсумку результат буде залежати і від товщини обраного утеплювача. Враховуючи жорсткий ринок конкуренції, коефіцієнт теплопровідності сучасних теплоізоляційних матеріалів приблизно однаковий і знаходиться на рівні 0,03-0,04 Вт/(м*C). Відповідно, чим менша теплопровідність і більша товщина матеріалу, тим більш високі результати утеплення приміщення можна отримати.

Вологостійкість

Якою б низькою не була теплопровідність одягу, напевно всі знають, що при намоканні під дощем вона дуже сильно змінюється, причому далеко не в «теплий» бік. Те ж саме може відбуватися і з теплоізоляційними матеріалами. Звідки ж може з'явитися вода? Давайте розглянемо приклад, коли вологе повітря з кухні проникає крізь теплоізоляційний матеріал. При наближенні до холодної стіни температура буде постійно знижуватися і, врешті-решт, повітря може настільки охолодитися, що пара, яка міститься в ньому, почне конденсуватися. У фізичному світі це явище називають «точкою роси», а в реальному - конденсатом. Враховуючи, що температура на вулиці постійно змінюється, фінішна обробка балкона може почати то промерзати, то відтавати, в результаті чого на ній може з'явитися грибок, і тоді без значних переробок вже не обійтись.

Для боротьби з цим явищем у будівельному світі застосовується досить багато способів. Так, наприклад, на стінах лоджії можна викласти більш масивний шар теплоізоляційного матеріалу, який буде зміщати точку роси від кордонів фінішної обробки. Також тут можливе застосування матеріалів, які не накопичують вологу, ну і, звичайно ж, якісна гідро/пароізоляція.

Для утеплення балконів використовуються теплоізоляційні матеріали

Зараз на ринку можна знайти достатньо велику кількість теплоізоляційних матеріалів, але завдяки відмінним теплозберігаючим властивостям, низькій гігроскопічності і високій міцності для утеплення балконів дуже добре підходить екструдований пінополістирол: FIBRAN ECO (ФІБРАН ЕКО), URSA XPS, ТЕХНОПЛЕКС, STYROFOAM, ПЕНОПЛЕКС і т.д . Досить поширене застосування й інших видів пінопласту: ПСБ-С35, ПСБ-С50 і т.д. Звичайно, на відміну від екструдованого пінополістиролу, вони не такі довговічні і мають більш скромні теплоізоляційні властивості. Тим не менш, низька вартість цих матеріалів робить їх доступними найширшим масам.

Ще одним матеріалом, що застосовується при утеплення лоджій і балконів є мінеральна вата: ISOVER, Knauf, Rockwool і т.д. Щоправда, враховуючи її значну еластичність, укладання потрібно буде робити в простір між дерев'яними брусками, так як застосування на балконах різних будівельних штукатурок і стягувань не завжди можливо через їх велику вагу.

Екструдований пінополістирол

Так як для утеплення балкона досить добре підходить екструдований пінополістирол, то про нього ми і поговоримо в першу чергу. Сам матеріал у більшості випадків поставляється листами розмірами 120х60 см завтовшки від 2 до 10 см і на вигляд схожий на звичайний пінопласт, так як власне і є одним з його видів. У випадку, якщо планується об'єднання лоджії з іншими кімнатами, товщина матеріалу повинна бути близько 40-80 мм. При полегшеному варіанті утеплення товщина може становити 20-40 мм.

З чого починати утеплення балкона, лоджії

Роботи з укладання матеріалу зазвичай починаються з підлоги. Хоча це, звичайно, не є стандартом, тим не менше дозволяє уникнути появи небажаних щілин, у разі якщо кут між стінами не дорівнює 90 градусів. Звичайно ж, якщо в підлогах містяться великі нерівності або відсутня їх горизонтальність, то для початку доведеться виконати роботи з їх вирівнювання.

Кріплення плит полістиролу може здійснюватися двома різними способами:

  • Клейовим;
  • За допомогою дюбелів.

Клеєвий спосіб:

У разі вибору клею необхідно переконатися, щоб він був сумісний з полістиролом, так як деякі види можуть його роз'їдати.

Спосіб із застосуванням дюбелів:

У другому способі кріплення необхідно вибирати спеціальні дюбелі з великою голівкою. У народі такий дюбель можна знайти під назвою «гриб». 

В залежності від товщини теплоізоляції, типу дюбеля і матеріалу стіни, застосовуються дюбелі різних розмірів. Враховуючи, що при купівлі теплоізоляційного матеріалу ви легко зможете придбати і всі додаткові комплектуючі, то тут же з продавцем можна проконсультуватися і з приводу необхідних розмірів.

Комбінаційний спосіб кріплення

Не зважаючи на те, що кріплення може здійснюватися двома різними способами, на практиці зазвичай використовується їх комбінація. Спочатку на теплоізоляцію наноситься клейовий склад, після чого лист ретельно притискається до стіни, а потім за допомогою дрелі висвердлюються необхідні отвори, куди вставляють дюбелі і фіксуються за допомогою пластикових цвяхів, шурупів і т.д.

Всі стики між стіною і теплоізоляцією обробляються монтажною піною.

Аналогічним чином, з закладенням всіх прилеглих по кутах швів, проводиться укладання теплоізоляції по стелі та стінах приміщення.

Додаткове утеплення і пароізоляція

Коли все готово, на шар пінополістиролу накладається другий шар фольгованого спіненого поліетилену товщиною 3-10 мм, який служить як шар пароізоляції, так і додатковим утеплювачем.

Кріплення цього шару здійснюється за допомогою поліуретанового клею, сумісного з обома теплоізоляційними матеріалами. При цьому матеріал укладається «встик», який згодом заклеюється будівельним скотчем. У зв'язку з тим, що в кутках балкона можуть з'являтися містки холоду, стикувати сусідні листи краще всього на стінах, відступаючи від кутів невелику відстань. Також потрібно пам'ятати, що від якості виконаної роботи залежатиме пароізоляція утеплювача.

Фінішна обробка

Після того як утеплення готове можна приступати до фінішної обробки і починати роботу потрібно знову-таки з підлоги. Так як дерево є відмінним теплозберігаючим матеріалом, то на шар утеплювача можна встановити два або три 50 мм соснових бруска з кроком ~ 50 см, на які зверху прибивається шпунтована дошка товщиною 30-50 мм.

Для стін знову ж таки краще використовувати матеріали з високими теплоізоляційними властивостями, тому тут доречною буде дерев'яна вагонка. Також підійде вологостійкий гіпсокартон, який згодом може бути пофарбований або обклеєний, чи якісні панелі з ПВХ, які не зазнаватимуть пошкоджень під дією сонячних променів. Для кріплення фінішної обробки використовують дерев'яні бруски, які кріпляться зверху шару теплоізоляції. Розглянемо метод кріплення дерев'яного бруска. Єдина відмінність при установці гіпсокартону - це заміна металевих профілів на дерев'яні бруски, так як вони можуть стати причиною появи конденсату.

Решетування кріпиться на стінах за допомогою шурупів і дюбелів, які встановлюються безпосередньо в бетонну або цегляну основу. При цьому будівельним рівнем потрібно постійно контролювати горизонтальність або вертикальність бруска. Якщо ви плануєте створити широкі підвіконня або ж будь-які полички, то тут знову ж прийде на допомогу скелет з дерев'яних брусків.

Незважаючи на те, що таке кріплення займає частину корисної площі, у нього є і плюси. Повітряний прошарок, що знаходиться за фінішним покриттям, зменшує втрати тепла. Крім того, тут може бути укладений додатковий шар теплоізоляції.

Після того як бруски встановлені, до них кріпиться гіпсокартон або дерев'яна вагонка. Щоправда, на цьому етапі існує одна невеличка деталь під назвою електропроводка. Якщо ви плануєте провести на балкон електрику, то дроти повинні розташовуватися під фінішним покриттям. Враховуючи, що бруски можуть цьому перешкодити, це питання, звичайно ж, потрібно вирішити заздалегідь.

Утеплення: варіант другий

Вищеописаний спосіб дозволяє отримати досить високі результати, тим не менш, у нього є ряд мінусів. По-перше, значна кількість матеріалів приведе до досить великих фінансових витрат. А по-друге, такий вид утеплення займає досить значний простір. Враховуючи ці фактори, знайдуться люди, які вирішать піти по більш скромному варіанту утеплення.

Яким же чином воно може бути здійснено? Без скління, закладення швів і вирівнювання підлоги – ніяким, тому ці кроки, як і раніше залишаються в силі. В якості ж утеплювача на ринку можна знайти значну кількість матеріалів за прийнятними для себе цінами. Це може бути мінеральна вата, різні види пінопласту, спінений поліетилен і т.д.

Мінеральна вата та гідроізоляція

Припустимо, цього разу в якості утеплювача була обрана мінеральна вата товщиною 50-100 мм, на яку досить сильно впливає волога. Тому першим шаром, який необхідно розташувати на бетонній основі, є гідроізоляція. На стіни за допомогою промислового фена можна приклеїти рубероїд або ж скористатися гідроізоляційними поліетиленовими плівками.

Поверх гідроізоляційного шару кріпиться решетування з дерев'яних брусків, на які буде кріпитися фінішна обробка. Наприклад, для дерев'яної вагонки це будуть горизонтальні бруски, що мають таку ж товщину, як і теплоізоляційний матеріал. Потім в каркас з брусків укладають теплоізоляційний матеріал. Тут потрібно пам'ятати, що мінеральна вата, особливо низької щільності, може з часом давати усадку, тому розміри нарізаних листів повинні бути трохи більшими за розміри порожнини брущатого каркаса.

Коли все укладено, зверху до брусків за допомогою степлера кріпиться пароізоляційна плівка, після чого прибивається фінішне покриття - дерев'яна вагонка або ПВХ панелі.

Звичайно, такий спосіб утеплення обійдеться дешевше попереднього і буде займати набагато менший простір, але чудес на світі не буває. По-перше, бруски і теплоізоляційний матеріал будуть мати різні властивості, тому містки холоду обов'язково де-небудь з'являться. По-друге, мінеральна вата є досить еластичним матеріалом, тому запінювання швів буде не такою вже й ефективною роботою. Так як у випадку занадто низької зовнішньої температури, при такому способі утеплення можливе утворення конденсату. Всі дерев'яні бруски необхідно обробити антисептиком, який перешкоджатиме гниттю і появі грибка. З огляду на досить велику кількість можливих проблем, такий спосіб утеплення підійде далеко не кожному, тому чи буде виграш від такої економії, вирішувати доведеться індивідуально. З іншого боку у випадках, коли балкон не зможе винести більше навантаження, такий спосіб утеплення буде доречним.

Золота середина

В якості золотої середини можна розглянути перший спосіб утеплення з застосуванням матеріалів різної товщини. Наприклад, на прилеглі до утепленої лоджії сусідні стіни покласти теплоізоляційний матеріал менший по товщині, ніж на парапет і відмовитися від утеплення стіни, що примикає до кімнат.

Обігрів

Враховуючи, що теплоізоляційний шар займається лише заощадженням тепла, але не його виробництвом, для підтримки затишної температури балконного приміщення може знадобитися джерело тепла. Це може бути електричний обігрівач, кондиціонер і т.д.

Оцініть цю сторінку
Середнє: 5 (9 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню