Як правильно заміряти пластикові вікна: правила та інструкції

Як правильно заміряти пластикові вікна: правила та інструкції

Щоб металопластикова конструкція ідеально встала у віконний проєм, потрібно замірити пластикове вікно правильно. Існують конкретні інструкції, точне дотримання яких гарантує позитивний результат. Ви можете зробити це самостійно або викликати замірника вікон.

Основні кроки правильного заміру вікна

Хочете заміряти всі необхідні параметри самостійно? Дотримуйтесь описаним в статті інструкціям та виконуйте правильний замір вікон самостійно:

  1. Замір здійснюється як зовні, так і всередині будівлі. Це дозволяє розрахувати глибину проєма та впевнитися, що виріб буде мати потрібні параметри.
  2. Деякі проєми оснащені виступами, які називаються "чверті", оскільки їх величина в ідеалі 6,5 см (що являється ¼ стандартної цегли) - враховуйте це.
  3. У випадках наявності перекосів розмір виробу визначає більший показник ширини. Після цього необхідно звірити отримані показники з внутрішніми параметрами віконного проєму.

правильний замір вікна

Розглянемо перший випадок того, як заміряти вікна, якщо присутня "чверть".

Замір вікна для проєму з «чвертю»

Проводити перші заміри варто обов'язково з зовнішньої сторони стіни. Необхідно виміряти як висоту, так і ширину проєму. За правилами установки монтуватись вікно повинно так, щоб цегла заступала на профіль на 1,5-2 см. Міряємо ширину в чверті та додаємо 3-6 см.

ВАЖЛИВО! ПВХ-виріб повинен бути ширше, ніж параметри проєму з чвертями, оскільки вікно встановлюється з упором у відкоси. Тому до фактичної відстані між крайніми точками чвертей додаємо 3-6 см. Переконайтесь, що замір пластикових вікон правильний і майбутня ПВХ-конструкція зможе війти в віконний проєм.

Для визначення висоти достатньо поміряти відстань між верхнім та нижнім краями проєма та відступити 2 см для монтажного шва. Якщо з пластиковим вікном монтується відлив і підвіконня, то від первинних показників замірник віднімає ще 3 см для монтажу підставочного профілю. Вікно буде на 7 см менше початкового розміру віконного проєму. Перевіряйте заміри декілька разів перед встановленням і переконайтеся в правильності отриманих даних. Краще по декілька разів заміряти одне й те ж саме, ніж потім шторами маскувати недоліки.

замір віконного проєму з чвертю та без чверті

Замір вікна без «чверті»

Заміряти розміри майбутнього вікна в випадку відсутності чвертей потрібно з урахуванням наступних обставин. Розраховуючи правильну ширину майбутньої рами, варто спершу міряти ширину проєму. У випадку нерівності стін варто виміряти відстань по сторонах (в верхній та нижній точці), а також по центру. Від найменшого отриманого значення віднімаємо 2-4 см, залишаючи проміжок для монтажного шва.

Висота обчислюється по схожому принципу. Спочатку починаємо замірювати відстань від нижньої сторони проєма до верхньої. Від отриманої величини віднімаємо 1,5-2 см монтажного шва, а також 3 см для монтажу підставочного профілю.

УВАГА! Замір металопластикових вікон швидко та правильно виконують спеціалісти. Наприклад, Ви зможете викликати замірника в Києві та отримати професійну консультацію, зекономивши при цьому всій час.

Якщо у Вас вже стоять вікна та видно краї віконної рами, а також монтажний шов, то достатньо зробити заміри по краях вже встановленої конструкції. Цей спосіб підійде у випадку монтажу вікон однакового розміру, без зміни початкового розміру проєму.

Своїми силами чи допомога професіоналів?

Прочитавши наші рекомендації Ви зможете заміряти проєм пластикового вікна самостійно. Однак, вирішивши купити вікна REHAU у нас, можна зробити простіше та замовити безкоштовний замір. Так Вам не доведеться тратити свій час на визначення розміру отвору. Наш спеціаліст-замірник знає, як правильно заміряти параметри вікон з урахуванням чверті та без неї. Замовити вікна REHAU та дізнатися точку вартість Ви зможете за телефоном, вказаному на сайті. Ми працюємо в 24 областях, маємо фірменні магазини та точки продажу в більш ніж 120 населених пунктах і 2 своїх заводи в Україні. 

Оцініть цю сторінку
Середнє: 3.7 (31 голос)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню До головного меню