Як вибрати москітну сітку на вікна та двері

Як вибрати москітну сітку на вікна та двері

Кращим варіантом захисту вашого приміщення від проникнення комарів та інших комах через віконний отвір, є установка москітної сітки. Добре, якщо сітка на вікно була придбана відразу з пластиковим вікном. Однак при установці вікон восени та взимку, захист від комарів не потрібний, і придбання сітки на вікна може бути відкладено до початку літнього сезону. Також бувають випадки, коли даний захист від комах був пошкоджений. Поширеною причиною є пошкодження під час миття вікна або демонтажу (зняття сітки).

Перед тим як буде вибрана москітна сітка для замовлення та встановлення, потрібно розібратися в її видах.

 

Замовити москітну сітку

Види москітної сітки:

 • Рамочні москітні сітки. Це найпоширеніша москітна сітка для вікна, яка може бути з відриванням або стаціонарною. На легкому, але міцному алюмінієвому профілі натягується сітка, потім отримана конструкція кріпиться до вікна. Дуже зручний варіант, якщо нема потреби періодично ставити й знімати сітку. Рекомендується знімати москітну сітку на зиму, щоб продовжити термін її служби. Якщо потрібно встановити москітну сітку на велике вікно, для надійності конструкції посередині роблять додаткову посилюючу планку. Перед тим, як заміряти москітну сітку, краще буде зателефонувати для консультації в фірму, яка займатиметься її виготовленням. 

 

 

Рекомендуємо замовляти москітні сітки в тій же компанії, де замовляли вікна. І обов'язково треба запитати у менеджера, чи підійде обраний тип сітки для вашого типу вікон. Рідко, але буває, що стандартну сітку важко або неможливо встановити зовні через особливості дизайну віконного профілю. Це допоможе уникнути проблем, що виникають при самостійному замірі.

 • Ролетні москітні сітки. Дуже зручні і функціональні сітки на вікна, які можна легко прибрати при необхідності. Конструкція включає в себе алюмінієвий короб, сітку в рулоні, направляючий профіль, поперечну планку та ручки. При необхідності можна прибрати сітку в короб, як просту рулонну штору. Сітка здатна закривати великі проєми та захищати від комах великі двері та вікна.

 

 

 

 • Розсувні сітки. Зручна конструкція добре підходить до розсувних дверей і вікон. Такі антимоскітні сітки коштують досить дорого, тому, щоб не помилитися з розміром, краще викликати замірника.

 

 

 

 • Рулонна москітна сітка. У комплекті є докладна інструкція, тому самостійна установка москітної сітки проблем не викличе. Однак, через незручність при її постійному використанні, така сітка для дверей підійде тільки для рідко використовуваних дверних і віконних проємів. Зручність полягає в тому, що на зиму сітка для дверей просто згортається в короб, який розташовується над дверима.
 • Москітна сітка «антикішка». У багатьох упорядкованих квартирах сьогодні живуть кішки, які характеризуються любов'ю до ігор і непосидючістю. Вони легко можуть порвати звичайну москітну сітку на вікні. Сітка «антикішка» виготовляється з міцної поліестерової нитки, яка додатково покривається шаром ПВХ. Заміряти москітну сітку можна самостійно, потрібно всього лише виміряти висоту та ширину проєму. Встановити таку сітку на пластикове вікно також можна самостійно, не вдаючись до виклику фахівця. Інструкція по установці буде далі. Кріплення москітної сітки відрізняється підвищеною надійністю і встановлюється на міцні кронштейни з кожного боку. Коштують такі сітки з кріпленням досить дорого, проте вони захистять домашнього улюбленця від травм і падіння з висоти.
 • Сітка на магнітах. Дані дверні москітні сітки дуже зручні. Вони легко пропускають людей та домашніх улюбленців, а потім змикаються за ними. Встановити їх можна самостійно. Інструкція по установці присутній в упаковці. Перед тим як правильно заміряти москітну сітку, треба врахувати, що вимірювати треба по ширині і висоті дверної коробки, а не проєму. Сітка на магнітах йде з запасом по ширині і висоті, тому треба заміряти висоту проєму, щоб конструкція не чіплялася за поріг або підлогу. Якщо цього не врахувати, то вона не буде замикатися і втратить свою функціональність.
 • Сітка на дерев'яному вікні. На сучасні дерев'яні вікна, які відрізняються від пластикових тільки використовуваним матеріалом, ніхто не кріпить москітну сітку на штапики або канцелярські кнопки. Оптимальним варіантом буде використання звичайної рамкової сітки, але прийнятні також сітки на липучках. Можна, звичайно, зробити раму з дерева, але довго вона не прослужить тому, що під атмосферними впливами дерево швидко коробиться і втрачає форму. Замір і установка москітної сітки на дерев'яні вікна виробляються тими ж способами, що і на пластикові.

Правильний замір москітної сітки

Дуже важливим є точний замір москітної сітки. Для цього не обов'язково викликати замірника, можна самостійно заміряти москітну сітку. Достатньо взяти звичайну рулетку і олівець з листком паперу, щоб записати результати виміру. Самостійний замір заощадить багато часу, який йде на очікування фахівця. Далі про те, як правильно заміряти розміри москітної сітки.

Основні етапи заміру:

 • Перед тим, як заміряти москітну сітку, потрібно обов'язково відкрити вікно.
 • Важлива точність заміру світлового прорізу, тут роль може грати кожен міліметр. Вимірювати треба висоту і ширину проєму. Щоб не помилитися з розміром, результати вимірів треба відразу ж записувати.
 • Після отримання точних розмірів, досить телефоном зв'язатися з менеджером компанії, яка виготовляє москітні сітки, і повідомити йому точні розміри. По ним фахівці виготовлять і доставлять додому потрібну конструкцію. Доставка буде платна. Але можна безкоштовно самостійно забрати готову сітку в найближчій точці продажу, адресу якої можна уточнити у менеджера при замовленні. Після цього можна буде встановити москітну сітку. Таким чином, витративши мінімум часу на замір параметрів майбутньої сітки перед замовленням, можна заощадити кілька годин, які могли бути витрачені на очікування фахівця по замірах.
Москітні сітки
 
 

Види кріплення москітної сітки

 • Кріплення за допомогою пластикових куточків. Розташовуються куточки з зовнішньої сторони вікна і не заважають відкривати і закривати його.
 • Плунжерне кріплення. Підходить для різних типів вікон. Плунжером називається деталь з металу, яка обладнана регульованою по довжині пружиною. Це найдорожче кріплення, яке відрізняється підвищеною надійністю і стійкістю навіть до сильних поривів вітру.
 • Кріплення «прапорець». Не саме стійке до вітрових навантажень кріплення за допомогою маленьких гачків з пластику.
 • Кріплення на z-подібних елементах. Елементи кріплення щільно прилягають до рами та додатково закріплені зсередини приміщення. Це найнадійніше й найпопулярніше кріплення, тому на його прикладі розглянемо процес установки москітної сітки у віконний проріз. Установка на плунжер є аналогічною.

Установка сітки на z-подібних металевих кронштейнах

 • Процес установки відбувається в приміщенні. Використовуються декілька кріплень, як розташовані по периметру конструкції. Їх може бути від 4 до 8, в залежності від розміру сітки та проєму вікна.
 • Москітну сітку потрібно вивести за вікно. Робити це потрібно обережно, притримуючи її за ручки чи за поперечну планку.
 • Верхні кріплення звести за верхній край рами. Кронштейн повинен розміститись поверх ущільнювача рами.
 • Виконати аналогічний процес з нижніми кронштейнами і опустити сітку вниз.

Ось і закінчений досить простий процес заміру і монтажу москітної сітки. Більше можна не турбуватися про комарів та інших докучливих комах.

Замовити москітну сітку

Оцініть цю сторінку
Середнє: 4.8 (6 голосів)
Сподобалось? Поділись зі своїми друзями!
А також підпишіться на нашу сторінку в Facebook
Головне меню ×